Чому про заборону на сільгосппродукцію з РФ і Білорусі в ЄС заговорили тільки зараз, відповів Бураковський

Ілюстрація: gettyimages.com

Зазвичай у міжнародних санкційних режимах харчові продукти і зерно не підпадають під обмеження. Це вважається своєрідним гуманітарним коридором, який має допомагати не тільки експортеру, а насамперед споживачам зерна. Про це сьогодні, 5 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Так він прокоментував інформацію, що Варшава пропонує Євросоюзу запровадити спільні санкції проти сільгосппродукції з Росії та Білорусі.

“Другий момент полягає в тому, що Польща не тільки сама виробляє зерно і не тільки конкурує з українськими сільськогосподарськими продуктами, але в Польщі також є досить потужний переробний сектор. І використання дешевої сировини, зокрема з України, завжди було вигідне польським виробникам відповідних товарів. Така постійна боротьба точилася між великими гуманітарними міркуваннями та інтересами конкретного сектору, але і, врешті-решт, ми бачимо, що виник конфлікт, одним зі шляхів розв’язання якого може стати заборона постачання сільгосппродуктів із Білорусі та РФ. І таким чином звільнення певного сегмента ринку для українських товарів і для товарів польських виробників”, — каже Бураковський.

Водночас експерт не впевнений, що введення таких санкцій буде розв’язанням проблеми блокади польськими фермерами українського кордону.

Читайте також: Повномасштабна війна Росії проти України продемонструвала недостатню ефективність механізму санкцій, — економіст

Нагадаємо, як заявив голова громадської організації “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон, експорт продовольства з Росії та Білорусі до Польщі — нонсенс на тлі блокування українського експорту. Тим більше, що Польща сама є потужним сільгоспвиробником. Дуже велике питання: чому цей експорт досі не заборонено.

Прямий ефір