Чому безпекову угоду між Україною та Великою Британією називають історичною, пояснив дипломат

Ріші Сунак і Володимир Зеленський після підписання угоди. Фото: president.gov.ua

Угода України та Великої Британії у сфері безпеки — перша ластівка в конкретній реалізації домовленостей Вільнюського саміту НАТО. Про це сьогодні, 14 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

“Це перша угода після заяви країн “Великої сімки” на Вільнюському саміті НАТО влітку минулого року, коли “Сімка” заявила про те, що вона підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно, і особливо у сфері безпеки. Там було заявлено про те, що країни “Сімки” готові не просто заявити про це, а й конкретно реалізувати ці домовленості в договірному порядку, тобто в контексті підписання двосторонніх угод Україною з країнами “Великої сімки”. Крім цих країн приєдналося ще понад 20 держав”, — сказав він.

За словами дипломата, загалом налічується близько 30 країн, готових підписати угоду з Україною у сфері безпеки. Ці угоди діятимуть до того, поки Україна не вступить до НАТО.

“З Британією дуже важливо, що це перша угода, перша ластівка. До того ж підписана країною, яка є членом ядерного клубу, яка очолює Британську співдружність, яка має одну з найсильніших армій у країнах НАТО, з якою ми маємо тісні військово-технічні та політичні зв’язки від початку війни. Саме британці нам надали одну з найбільших допомог у критичні перші тижні та місяці відбиття російської агресії. Тому можемо говорити про те, що прибуття британського прем’єра та підписання безпекової угоди має історичний характер”, — каже Левченко.

Читайте також: Угода України та Британії: які зобов’язання взяли на себе сторони (ВІДЕО)

Нагадаємо, Велика Британія та Україна уклали безпрецедентну двосторонню угоду у сфері безпеки. Обидві сторони називають це історичною подією. Підписаний українським президентом Володимиром Зеленським та британським прем’єр-міністром Ріші Сунаком документ передбачає надання Києву допомоги для захисту і відновлення територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах, а також запобігання і стримування можливої повторної агресії Росії.

Прямий ефір