ЧФ РФ — це не тільки кораблі: які можливості росіян у Чорному морі, розповіли у ВМС ЗСУ

Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

Сили оборони України змусили росіян покинути західну частину Чорного моря. Корабельний склад Чорноморського флоту (ЧФ) РФ відчуває там високий рівень небезпеки. Однак списувати з рахунків ЧФ РФ поки рано. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ), капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.

“У них виникли проблеми з пунктом базування в Новоросійську — брак причального фронту, тобто просто банально нема де ставити, і логістичні проблеми. Збройні сили України, Головне управління розвідки, Служба безпеки України разом, колективно змусили росіян покинути західну частину Чорного моря. Не можуть вони там перебувати, і корабельний склад їхній там не може перебувати, тому що відчувають високий рівень небезпеки. І навіть центральна частина Чорного моря, Босфор — фактично там ці кораблі з’являються тільки для того, щоб зустріти судно, яке працює в інтересах збройних сил РФ, що беруть участь у так званому “сирійському експресі” — перевозять різні вантажі з Новоросійська до порту “Тартус”, де розташована військово-морська база РФ, яка забезпечує оперативне з’єднання російського флоту в Середземному морі. У Сирійській Арабській Республіці в них свої інтереси”, — розповів він.

Відповідно, зазначив речник, росіяни зараз змушені перебувати в східній частині Чорного моря, і це теж перемога. Та навіть перебувати навколо українського Криму для окупантів залишається досить болючим і небезпечним заходом.

“Вони прекрасно це розуміють. Але піти з Чорного моря, покинути його вони не можуть, тому що там є узбережжя РФ. І, крім усього іншого, це вже капітуляція. Звичайно, вони там перебуватимуть до останнього свого корабля. Наше завдання — цей рахунок постійно збільшувати на нашу користь. Щодо угруповання і їхніх можливостей, то можливості ще досить серйозні. Списувати з рахунків їх точно рано. У строю в середньому 10 носіїв крилатих ракет. Інша справа, що вони фактично зараз скуті у своїх діях завдяки тому, що їх відрізали від кримської логістики. Але туди вони періодично теж заскакують, не можуть себе почувати там комфортно, не можуть спокійно завантажувати ракети. Цей факт ми маємо”, — каже Плетенчук.

Він зауважив, що Чорноморський флот — це не тільки кораблі, але й літаки, які продовжують бути присутніми в повітряному просторі над Чорним морем. І це проблема.

“Так, зараз вони більше ведуть розвідку. Після того, як був збитий Су-24, який мінував акваторію. Але, тим не менш, ворог постійно робить відповідні висновки, постійно шукає способи протидії. І ті способи ведення бойових дій, які ми використовуємо, наприклад, сьогодні, вже будуть неактуальні завтра. Тому ми теж змушені шукати нові способи завдання вогневого ураження”, — пояснив він.

За інформацією спікера, у ЧФ РФ у складі ще досить багато серйозних одиниць. Це і фрегати, і патрульні кораблі, і ракетні катери.

“Хоч їх і дві штуки залишилося того проєкту, як “Івановець”. Але в будь-якому разі бойове ядро все одно зберігає свою боєздатність. Десантні можливості сильно вже зменшені. Із 13 кораблів великих десантних у строю зараз п’ять залишається, чотири в ремонті, чотири знищено. Але розраховувати на те, що ворог заб’ється десь у куточок, обійме коліна, плакатиме, в принципі не варто”, — резюмував Дмитро Плетенчук.

Читайте також: Морські дрони СБУ поцілили у 11 кораблів Чорноморського флоту РФ, — Малюк

Нагадаємо, точні удари Сил оборони України по кораблях Чорноморського флоту РФ (ЧФ РФ) змусили російське командування переоцінити свої можливості поблизу західного узбережжя тимчасово окупованого Криму. Про це йдеться у звіті розвідки Великої Британії. Україна успішно поєднує бойові дії на суходолі та на морі, і змушує Росію передислокувати свої сили в східну частину Чорного моря. За словами експертів, тепер це флотилія без флагмана, і вона здатна тільки запускати ракети по мирних українських містах.

Прямий ефір