Щойно Україна вийде на свої кордони 1991 року, світ по-іншому розглядатиме загрозу застосування РФ ядерної зброї. Таку думку сьогодні, 25 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політичний експерт, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Антонюк.
Так він прокоментував інформацію, що заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв пригрозив Берліну, Лондону, Вашингтону ядерними ударами, якщо РФ повернуть за кордони 1991 року, тобто Україна повністю відновить свою територію.
“”Червоні лінії” — це вже таке розмите поняття. Тому що, коли блефуєш, рано чи пізно, це як із казками “Вовки”. Я не впевнений, що росіяни готові зараз увімкнути цю ядерну програму. Тактичну, звичайно, зброю вони можуть де-небудь застосувати. Але річ у тім, що наслідки після цього. Тобто тут два моменти. Якщо ви її застосовуєте, незалежно від її потужності, це вже ставить під питання взагалі життєздатність такої організації, як ООН. Тому що ця організація живе до моменту, до першого пострілу по кому-небудь ядерною зброєю. Як такого цього не повинно бути, тому що є ядерна зброя тактична і стратегічна. У цьому питанні до тактичної потрібно підходити обережно, але знову ж таки, які “червоні лінії”? Пам’ятаєте, про Крим були “червоні лінії””, — сказав Антонюк.
За словами експерта, поки що, креслячи ці “червоні лінії”, Російська Федерація поетапно “позбавляється непотрібного їй Чорноморського флоту”.
“Я думаю, що і в Чорному морі він теж особливо не потрібен. Тому я вважаю, що щойно ми вийдемо на наші кордони, до цього моменту і в Росії відбуватимуться події, які будуть трохи по-іншому розглядатися і світом, і, в принципі, в самій Росії, ніж застосування ядерної зброї. Річ у тім, що ми не зможемо розв’язати ті завдання, які ставлять і стоять перед нами, винятково в лобовій або прямолінійним способом, просуваючи постійно лінію фронту. Це так, як вважав Захід. Таку спецоперацію зробити або таку. Для того, щоб перемогти такого монстра, як Російська імперія, на території Росії мають відбуватися бойові дії”, — вважає він.
Антонюк наголосив, що тільки таким чином, уже маючи або смуту, або якісь конфлікти, або якісь воєнні дії на території Росії, це зможе Україні полегшити деякі завдання.
“А якщо на території Росії, умовно, буде початок якихось громадянських протистоянь або громадянських конфліктів, локальних, дрібних, чи буде Кремлю до ядерної зброї? Згадаймо похід Пригожина, наприклад. Я не бачив, щоб у Кремлі або той же Медведєв у ті дні погрожував комусь ядерною зброєю. Його взагалі, мені здається, чутно не було кілька днів після цього. Тому оцінюймо і розглядаймо ті завдання саме в цьому контексті. Тому що ця війна дуже важка, але вимагає підходу більш креативного і не таких методів, як це було в Першу і Другу світову”, — резюмував політичний експерт.
Читайте також: Для протистояння ядерному шантажу Росії важливий міжнародний тиск, особливо тих країн, від яких вона залежить, — Єрмак
Нагадаємо, ексрадник голови Державного космічного агентства України, колишній керівник підрозділу агентства з аналітики та прогнозування космічної діяльності Андрій Колесник висловив думку, що плани Росії про виведення ядерної зброї в космос — це гра на підвищення ставок. Реально жодних дій не буде, проте РФ відчайдушно намагається показати, що вона перебуває на вершині світової політики, що вона такий самий гравець нарівні зі США та Китаєм, і з нею потрібно рахуватися. Йде брязкання зброєю, яку ще не виведено в космос. Погрожуючи такою зброєю, Кремль хоче, щоб усі пішли на його умови і припинили надавати допомогу Україні.