Ситуація щодо виїзду росіян з тимчасово окупованого Криму є практично сталою. Черги є як на виїзд через Кримський міст (Керченський міст), так і в об’їзд материком. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
“Черги там зберігаються, тим паче, що самі ж окупанти ускладнюють перетин цього архітектурного об’єкту час від часу, обмежуючи його пропускну спроможність, бо і технічно він не абсолютно реанімований після тих неприємностей, які з ним траплялися. І також він переважно використовується для маневрів сил і засобів військового призначення. Тому черги як через Кримський міст, так і в об’їзд материковою частиною траси досить завантажені. Цей процес досить розподілений у часі, бо люди поступово усвідомлюють, що виїжджати доведеться, і намагаються це зробити максимально в безпечний спосіб для себе. Поки що відчувають, що ще встигнуть”, — сказала вона.
Також начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України поінформувала про ситуацію на військових базах, аеродромах окупантів у Криму.
“Вони постійно маневрують, бо розуміють, що приклади в них перед очима дуже яскраві в усіх сенсах. Це і резервуари з паливом, і авіабази, що палають. Вони намагаються розосередити ті сили і засоби, які у них є, і постійно змінювати місця дислокації. Їх особливо напружило те, що для світової громадськості стала досить відкритою інформація про місця розташування баз на Кримському півострові, і у зв’язку з цим у них зараз така підвищена мобілізація у зв’язку з постійним рухом, переміщенням”, — каже Наталя Гуменюк.
Напередодні вона повідомляла, що росіяни вивозять із Криму все, що може бути цінним для міжнародного трибуналу. Також продовжують вивозити цінні речі та членів сімей.
Читайте також: У Криму російські окупанти пакують речі й обмірковують шляхи ймовірного відходу, — Гуменюк
Нагадаємо, голова Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв сказав, що після Другої світової війни правила були визначені переможцями на Ялтинській конференції, і все міжнародне право, весь світопорядок будувалися на цій базі. Після повномасштабної війни Росії проти України вибудована система, зокрема ООН, почала “пробуксовувати”. Експерти заговорили про “Ялту 2.0”, і саме Україна має всі шанси відіграти роль у побудові нового світового порядку.