Через війну проти України Росія втрачає катастрофічну кількість трудових ресурсів — розбір економіста

Іван Ус. Скриншот: uatv.ua

Після оголошення Росією мобілізації в 300 тис. осіб ринок праці РФ може втратити близько 1 млн працівників. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM  розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус.

“Коли наприкінці 2022 року в РФ було оголошено часткову мобілізацію, експерти зазначали, що на кожного мобілізованого росіянина припадало двоє тих, хто втік. До слова, ця формула живе й нині. Тому, коли у РФ починають говорити про нову мобілізацію, багато хто зазначає: якщо буде оголошено мобілізацію на 300 тисяч осіб, російський ринок праці відразу ж втратить близько 1 млн працівників. І це не рахуючи втрат, які будуть під час воєнних дій на фронті”, — зазначив експерт.

Він акцентував, що на фронті РФ зазнає колосальних втрат трудового фонду країни.

“Ще 2014 року, коли РФ почала війну з Україною на Донбасі, щоб обдурити світову спільноту, вона не підвела до лінії фронту мобільні госпіталі. Тоді цей маневр спрацював — багато експертів сумнівалися в тому, що РФ може почати повномасштабний наступ на Україну, не підтягнувши мобільні госпіталі ближче до лінії фронту. Але вже в процесі повномасштабної війни цей обман призводить до того, що втрати серед поранених російських військовослужбовців просто катастрофічні. Через відсутність військово-польової медицини, у разі поранення російських солдатів ймовірність того, що вони перейдуть із категорії “300” у категорію “200” дуже висока”, — пояснив експерт.

За його словами, втрати на фронті безпосередньо пов’язані з втратами на російському ринку праці. Сьогодні єдиним рішенням для РФ залишається заміна втрачених трудових ресурсів трудовими мігрантами із Середньої Азії. Однак це не знаходить відгуку в російському суспільстві.

“Наразі у РФ втрату трудових ресурсів частково компенсують коштом трудових мігрантів із Середньої Азії. Росія зацікавлена в тому, щоб ці люди приїжджали та заміщали вибулих на фронт робітників. Водночас у російському суспільстві підіймається хвиля невдоволення через це. Крім того, почастішали випадки, коли через брак робітників людям доводиться працювати понаднормово, без відпочинку. Тому почастішали нещасні випадки на робочому місці за участю тих самих мігрантів із Середньої Азії. Тому в РФ можна все частіше почути критику влади через мігрантів”, — констатував гість студії.

Він зазначив — для того, щоб зберегти свій трудовий ресурс, для РФ єдиним правильним рішенням стане закінчення війни проти України.  

“Це буде єдиним правильним рішенням, щоб зупинити відтік робочої сили з країни. Або російському суспільству доведеться змиритися з напливами мігрантів із Середньої Азії і приймати їх як нових господарів країни”, — акцентував Іван Ус.

Читайте також: У Росії знову провалилося імпортозаміщення: нова “Волга” виявилася китайською (ВІДЕО)

Прямий ефір