Через Сирію Путін втратив реноме ватажка терористичного інтернаціоналу, — Яковенко

Володимир Путін і Башар Асад. Фото: ap.org

Повалення режиму Башара Асада в Сирії стало важкою політичною та моральною поразкою для російського диктатора Володимира Путіна. Таку думку сьогодні, 12 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний журналіст, колишній депутат Держдуми РФ Ігор Яковенко.

Він зазначив, що певний момент несподіванки був у тому, як швидко впав режим Асада.

“І тут є три співучасники ось цього падіння режиму. По-перше, Збройні сили України, які не дозволили Путіну взяти участь у захисті режиму Асада. Тому що насправді основною підтримкою режиму Асада були, з одного боку ПВК “Вагнер” на землі, з іншого — російські ПКС… ПВК “Вагнер”, як і раніше, існує, але вона переважно вже не в Сирії. Що стосується ПКС, то ми бачимо, що, на жаль, усі повітряно-космічні сили Росії спрямовані на знищення українських міст. На Сирію просто не залишилося часу. Другий співучасник цього стрімкого падіння асадівського режиму — це Ізраїль, який знищив або принаймні обезголовив та знекровив “Хезболлу”. Плюс Туреччина, яка допомагала повстанцям”, — сказав Яковенко.

На його думку, для путінського режиму це важка політична, моральна поразка.

“Стало зрозуміло, що Путін, який претендує на роль лідера терористичного інтернаціоналу, він не в змозі захистити членів цього терористичного інтернаціоналу. Це сигнал усім тим, хто намагається розраховувати на підтримку Путіна для того, щоб встановлювати диктатуру у своїх країнах. Тобто Путін насправді втратив, дуже сильно втратив таке реноме ватажка терористичного інтернаціоналу. Це, звичайно, ляпас, і надалі це позначиться”, — вважає журналіст.

Крім того, Яковенко зазначив, що у Путіна з’явився перед очима ще один приклад, як закінчується тоталітарний диктаторський режим.

Водночас він прогнозує, що зараз російське військове та політичне керівництво прагнутиме встановити якийсь контакт із новою владою Сирії, щоб зберегти свої військові бази, зберегти вплив.

“Бо втрачають, звичайно, вони дуже багато. Вони, по суті справи, втрачають Африку, і плюс ще до цього вони втрачають контроль за проходженням своїх суден, які йдуть насамперед з енергоносіями. Тож ціна втрати Сирії, ціна повалення Асада для Путіна надзвичайно висока. Він, природно, буде зараз усіма силами намагатися якось нейтралізувати найнегативніший сценарій”, — сказав Яковенко.

Журналіст вважає, що Путін дав притулок Асаду, щоб зберегти репутацію людини, яка “своїх не кидає”.

“Але питання, а хто прихистить Путіна? На це питання поки відповіді немає”, — сказав він.

Читайте також: Іран і Росія не допомогли Асаду: причини озвучив Мигдаль

Нагадаємо, з 27 листопада в Сирії опозиційні збройні сили розпочали наступ з півночі країни, рухаючись до столиці — Дамаска. Повстанці увійшли в Дамаск 8 грудня і проголосили падіння режиму президента-диктатора Башара Асада. 10 грудня в країні було введено тимчасовий уряд. Сам Асад із сім’єю втік до Москви.

Сім’я Асадів правила Сирією з 1971 року, коли президентом став Хафез Асад, а 2000 року до влади прийшов його син — Башар Асад.

Прямий ефір