Через страх санкцій від РФ починають відмовлятися навіть “друзі”, — Пендзин

Прапор Киргистану. Фото: rus.azattyk.org

Популярний серед російських громадян банк у Киргизстані призупинив перекази через систему зборів “Сбербанк”. У банку назвали причину — у зв’язку зі змінами в системі міжнародних грошових переказів. Судячи з усього, такий крок — це всього лише страх потрапити під вторинні західні санкції. Таку думку висловив в ефірі телеканалу FREEДOM директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Імовірність вторинних західних санкцій для Киргизстану вкрай велика. І якщо з Китаєм ще хтось буде акуратно підходити до питання, то з ближнім зарубіжжям РФ ніхто особливо церемонитися не буде. Тому, попри видиму підтримку РФ, Киргизстан усе-таки обрав свої національні інтереси”, — прокоментував експерт.

Він також зазначив, що для Киргизстану яскравим прикладом відносин із Російською Федерацією стала Білорусь.

“Доля Білорусі стала холодним душем для будь-якої з країн, які були готові йти в обійми РФ, тісніші, ніж суто економічні відносини”, — зазначив гість студії.

При цьому він упевнений, що киргизи на цьому не зупиняться.

“У даній ситуації, я думаю, і киргизи, і казахи будуть і далі йти шляхом обмеження зовнішньоекономічних відносин з Російською Федерацією для того, щоб не потрапити під особистий контроль Заходу”, — резюмував Олег Пендзин.

Читайте також: Економіка РФ на межі руйнування, — Несходовський

Прямий ефір