Через Миколаїв до Одеси, Києва та на захід України: жителів Херсона евакуюють через підтоплення після теракту на Каховській ГЕС

Площа затоплення після підриву Каховської ГЕС. Ілюстрація: uatv.ua

Понад 1700 осіб було евакуйовано з підтоплених районів Херсонської області. Більшість із них через Миколаїв скерували до Одеси, Києва та на захід України. Про те, як у Миколаєві зустрічали жителів сусіднього регіону, інформує FREEДОМ.

Два евакуаційні потяги привезли до Миколаєва жителів затоплених частин Херсонської області. Понад 200 осіб виїхали з мінімальною кількістю особистих речей: документи та домашні тварини.

“Я поїхав із ранку, зараз уже дивлюся, все тоне і човни плавають. Домашнього друга забрав, ну куди його?”, — розповів житель Херсона Юрій.

“Кинули все та поїхали. Я на Острові живу, кажуть його затопить взагалі”, — скаржиться жителька Херсона Алла.

Ще вчора на Миколаївському залізничному вокзалі евакуйованих мешканців Херсона та області зустрічали волонтери, медики та рятувальники. Одразу ж надавали психологічну допомогу постраждалим людям. Усіх прибулих годували, забезпечували водою та одягом.

Основним засобом евакуації з підтоплених районів Херсонської області залишаються автобуси та автомобілі.

“Учора людям із Херсона видавали хліб, погодували гарячим супом, у дорогу дали чай, каву, воду”, — розповіла волонтерка Тетяна.

Волонтери кажуть, що намагаються забезпечити людей, які втратили свої домівки, усім необхідним. Також збирають додаткову допомогу для тих, хто залишається на місці. Планують, щойно спаде вода, їздити в область і передавати людям продукти, одяг, помпи та човни.

“Ми готові приймати людей. Хтось приносив речі, хтось їжу. Тобто на вчорашній день до нас звернулося тільки кілька сімей із Херсонської області. Сьогодні в нас набагато більше звернень. І завтра ми їдемо до Херсона в пункт, куди звозять людей та евакуюють для подальшого розподілу”, — пояснила волонтерка Міла Юрченко.

Тим часом вода почала підступати до самого Миколаєва. За словами міського голови Олександра Сінкевича, комунальні служби готують спецтехніку та об’їзні шляхи, якщо почнуться підтоплення. Наразі рівень води акваторії Миколаєва загалом піднявся на 82 сантиметри.

Читайте також: Це нове варварство може переконати прийняти якусь потрібну відповідь, наприклад, ATACMS — реакція Заходу на підрив Каховської ГЕС

Прямий ефір