Майже половина мешканців селища Старий Салтів Харківської області наразі стали волонтерами. Вони допомагають не лише землякам, адже населений пункт, який побував під російською окупацією, майже ввесь розбитий, а й військовим на передовій. У свою чергу Старому Салтову допомагають волонтери з усіх куточків України. Про це розповіла голова місцевої громадської організації “Добрі дії” Зоя Хабарова в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Я навіть не очікувала, що так відгукнуться волонтери з різних куточків України. Я розповіла про Острог (місто на Рівненщині, яке вже кілька місяців допомагає Старому Салтову, — ред.), а буквально 2 дні тому нас знайшла громадська організація з Луганської області. Знову ж таки звернулися до нас: “Чим допомогти?”. Люди дуже об’єднуються. Варто лише зробити один дзвінок: чи захід України, чи це центральні райони. Ми не очікували, що буде нам допомога звідусіль”, — розповіла гостя ефіру.
Старий Салтів, де діють кілька волонтерських організацій, теж намагається допомагати іншим. Надсилають допомогу військовим під Бахмут, діляться з іншими регіонами, чим можуть.
“У нас величезна вийшла родина із волонтерами. Є друзі вже по всій Україні”, — говорить Хабарова.
За її словами, волонтери з інших регіонів не просто матеріально допомагають людям у розбитому війною селищі, а й діляться своїм душевним теплом. Це дуже помітно та дуже підтримує.
“Допомогу привозять із теплом. Наприклад, маленька листівка: “Чекаємо на каву після перемоги. Чернігів”. Такі теплі слова надають багато сили. Ми знаємо, що ми не одні, ми знаємо, що нам треба ще більше працювати… Ми можемо далі допомогти, якщо в нас уже все налагоджено, і знаємо, що будь-якої хвилини, коли нам погано, чогось не вистачає, ми можемо звернутися по допомогу”, — коментує голова ГО “Добрі дії”.
Зоя Хабарова вважає, що така взаємодопомога притаманна українцям, як і працьовитість. Це є однією з відмінностей українців від мешканців РФ.
Читайте також: Колись курортний Старий Салтів на Харківщині оговтується після окупації — як відновлюється селище