Чеченці не хочуть мобілізуватись: як громадянам захистити свої права, розповів Янгулбаєв

Шикування силовиків у Грозному (Чечня, РФ) 5 січня. Фото: "Чечня сьогодні"

За рахунок чеченських “добровольців” кремлівська влада хоче виконати план з мобілізації. Є багато людей, які виїжджають із Чечні через примусову мобілізацію. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив правозахисник із Чечні Абубакар Янгулбаєв.

Він розповів, що з Чечні їдуть етнічні чеченці-бізнесмени, у яких “права рука” Кадирова Адам Делімханов вимагає грошей на утримання батальйонів.

При цьому Янгубаєв додав, що в РФ немає стабільної організації, яка б займалася питаннями запобігання мобілізації.

“Є кілька організацій, які дистанційно допомагають консультаціями. Іноді відбувається і евакуація за можливості. У мене немає жодної іншої поради, окрім як їхати з Чечні, змінювати свої місця прописки, місця реєстрації, бо так чи інакше приходитимуть і надсилатимуть. Тим більше, зараз уже ті самі “кадировці” та люди із системи, які вже кілька разів побували там, повернулися — вони вже мають можливість не їхати, і вони мають просто надати людину, яка поїде замість них. І так вони можуть змусити будь-кого”, — розповів правозахисник.

Янгубаєв наголосив, що силовики Чечні для набору числа мобілізованих можуть застосовувати будь-які силові методи, і Кадиров це заохочує.

“Під час виконання наказу силовик може застосовувати ті чи інші методи, які йому видадуться прийнятними. А потім Кадиров може його виправдати, як було кілька разів, наприклад, коли прийшов один із співробітників перевіряти документи, почав ображати дружину господаря будинку, той на нього напав, сталася бійка… І Кадиров виправдав цього співробітника, який був причиною того, що людина втратила руки, а інша людина взагалі померла”, — розповів правозахисник.

Читайте також: Люди масово залишають регіон, а влада погрожує родичам: як відбувається мобілізація у Чечні (ВІДЕО)

Прямий ефір