Частка техніки з “полів Зауралля” зростає: здатність РФ поповнювати втрати прокоментував експерт

Знищена техніка росіян. Фото: Facebook/72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

Російська військова промисловість зараз перебуває на піку виробництва. Однак, попри це, частка радянських зразків військової техніки серед тих засобів, які РФ використовує у війні проти України, зростає. Такої техніки у “полях Зауралля” у Кремля ще багато, можливості відновлювати її є. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав засновник БФ “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“Займаються варварським підходом, пов’язаним із тим, що з кількох одиниць відновлюють боєздатність, роблять одну. Наскільки можуть, модернізують і поставляють її на фронт. Але така можливість є, і вони це роблять. І нехай навіть стара, але ця одиниця стріляє гарматою, кулеметом, маневрує”, — каже він.

Романенко зазначає: перспективи такого підходу зрозумілі, аналітики кажуть, що Росія може протриматися з ним ще близько двох років. Але за ці два роки Україні бажано не просто вистояти, а перемогти, як наголосив гість ефіру. На його думку, дуже багато залежить від ритмічності постачання Києву широкого спектра західних озброєнь.   

Аналізуючи здатність Росії відновлювати не лише бронетехніку, а й інші види озброєнь, Романенко зазначив, що проблеми у росіян виникають із сучасною зброєю, яка потребує відповідних складників. Водночас ракет С-300, які використовує зокрема для ударів по Харкову, РФ має достатньо.

“Багато ракет С-300 з часів Радянського Союзу, які зняті з озброєння як зенітно-ракетний комплекс, але, на жаль, використовуються росіянами в модернізованому вигляді як комплекс тактичного рівня “земля-земля”. Їх застосовують, на жаль, у Харкові та у низці інших місць. Складнощі у них виникають із сучасними озброєннями, оскільки вони вимагають відповідних компонентів… І тут швидко вони, попри те, що є виробництво на місці, не справляються із відтворенням”, — констатував експерт.

Ще більш проблематично, за його словами, у РФ йдуть справи з відновленням авіації, принаймні деяких видів літаків.

“Стратегічні бомбардувальники не можуть відновлювати: ні Ту-95 МС, ні Ту-160, ні Ту-22 М3, які ми їм подарували разом із крилатими ракетами Х-101, і тепер вони ними по нас і завдають ударів. Таке озброєння — фактично ні. Літаки тактичної авіації можуть, але не в тій кількості, в якій їм хотілося б”, — вважає Романенко.

Важливим моментом він також назвав ураження Силами оборони України сучасних російських зенітно-ракетних комплексів, які Росія може й виробляти, й модернізувати. Попри це, вони активно знищуються, наприклад, на захопленому Кримському півострові, що стало можливим зокрема завдяки наданню Сполученими Штатами Америки ракет ATACMS.

“Завдяки тому, що відбувається такого роду знищення та ослаблення системи протиповітряної оборони, вдається більш ефективно діяти нашим ударним засобам”, — пояснив засновник БФ “Закриємо небо України”.

Читайте також: Росія спустошує склади військової техніки — аналіз втрат (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на полі бою було знищено 7 650 російських танків, із них 15 — за останню добу, 14 786 бронемашин, 11 — за останню добу, 17 608 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн, 39 — за останню добу.

Читайте також: Росія не здатна поповнювати втрати техніки, які зазнає на полі бою — аналіз Рябиха

Прямий ефір