Кордон із Білоруссю перебуває під постійним контролем українських Сил оборони. Поки Росія перекидає особовий склад і техніку на територію Білорусі, українські військовослужбовці тренуються оперативно реагувати на будь-яку спробу наступу. Навчання відбулись в Рівненській області, повідомляє FREEДОМ.
Так, за сценарієм легенди навчань, десант противника висадився недалеко від українсько-білоруського кордону — біля важливого об’єкта критичної інфраструктури. Його зі спостережного пункту виявила українська розвідка. Стежити за противником допомагали квадрокоптери.
“Висадка десанту була помічена на взводному пункті. Була доповідь спостережного поста про виявлення двох МІ-8. Кількість особового складу — приблизно 40 військовослужбовців”, — доповів військовий.
На перехоплення противника направили підрозділи Національної гвардії України. Військовослужбовців прикривала мінометна батарея. За лічені хвилини вони зайняли позиції і готові були відкрити вогонь. У них на озброєнні міномет 120-го калібру. Попри 1956-й рік випуску, зброя у справному стані.
“Але він ще працює, і ми досить точно стріляємо, це дуже хороша зброя. Краще витратити на 30 секунд більше часу, але прицільно навестися, щоб із першого разу можна було влучити якомога точніше. Розліт уламків під час вибуху — до 250 м”, — розповів командир мінометного розрахунку В’ячеслав.
Міномет здатний завдавати ударів на відстань від 800 м до 6 км. Снарядів достатньо.
“У підрозділу є все необхідне для мінометної батареї, для того, щоб вчасно відкрити вогонь по ворожих силах”, — зазначив командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв.
З ліквідацією десанту противника під час навчань розрахунок мінометників впорався. Кажуть, те саме, за потреби, готові робити і в реальних умовах, якщо окупаційні війська посміють знову наступати з боку Білорусі.
“Нехай приїжджають, їм тут буде гарячий прийом, ми їм усе влаштуємо. Не думаємо, що їм сподобається. Хлопці в гарному настрої і налаштовані на перемогу”, — сказав військовослужбовець Нацгвардії України Дмитро.
Потім на зачистку території від десанту противника вирушили спеціальні підрозділи на бронетехніці. На озброєнні — радянські зразки, а також сучасні українські та зарубіжні розробки.
“Є всі зразки озброєння — від стрілецької зброї до артилерійської. Військовослужбовці постійно, цілодобово перебувають на чергуванні і всі вогневі засоби готові відповісти. Відповідати є чим. До 10 хвилин — і вогонь у відповідь буде. Адекватний”, — запевнив командувач угруповання військ “Волинь” Володимир Кравченко.
За словами генерал-лейтенанта Сергія Наєва, зараз на кордоні з боку Білорусі дислокуються 6-та і 120-та артилерійські бригади. Вони теж проводять навчання — відпрацьовують форсування водойм. Якщо раптом з того боку помітять збільшення чисельності військ, Україна також готова нарощувати сили на цьому напрямку.
“Щодо державного кордону, то він ретельно охороняється і підготовлений до оборони. Посилено бойову службу, посилено ведення розвідки і здійснено прицілювання розвідки на отримання важливої критичної інформації, яка необхідна нам для вжиття необхідних адекватних заходів”, — повідомив Наєв.
Ситуацію в північній операційній зоні командувач Об’єднаних сил ЗСУ вважає стабільною і контрольованою Силами оборони України.
Читайте також: Загроза наступу з Білорусі — своїм баченням поділився генерал Маломуж
Раніше повідомлялось, що у Волинській області військовослужбовці Сил територіальної оборони, поліцейські та нацгвардійці провели спільні навчання на випадок прориву державного кордону з боку Білорусі. Відпрацьовували легенду, згідно з якою до України намагається зайти колона броньованої та автомобільної техніки. До ймовірних сценаріїв агресії — готові.
Читайте також: Росіяни готуються до нової наступальної операції, — генерал Романенко