Бронетехніка та зенітні ракети Aster 30: Україна отримає новий пакет допомоги від Франції (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Франція готує для України новий пакет військової допомоги, до якого увійдуть сотні одиниць бронетехніки, а також ракети Aster 30 до зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) SAMP/T, інформує FREEДОМ.

“Щоб утримувати таку велику лінію фронту, українській армії потрібні, наприклад, наші броньовані фронтові машини (VAB): це абсолютно необхідно для мобільності військ. Ця стара техніка, яка ще придатна до експлуатації, зможе принести безпосередню користь Україні в значних кількостях. Йдеться про сотні у 2024 році та на початку 2025 року”, — повідомив міністр Збройних сил Франції Себастьян Лекорню.

Ці бронемашини вже постачалися Збройним силам України (ЗСУ), але раніше Україні передали лише кілька десятків, зараз ідеться про сотні таких машин. Також міністр оборони Франції анонсував передачу Україні зенітних ракет Aster 30 для ЗРК SAMP/T.

“Ініціативно планують передати Україні озброєння, яке застаріло і підлягає утилізації. Навіщо витрачати гроші французьких платників податків на утилізацію цього озброєння, якщо можна передати Україні й вона утилізує об голови російських військовослужбовців або російську техніку. Плюс стоїть питання про викуп техніки французької, яка була передана Саудівській Аравії та іншим країнам, і потім — відправити її в Україну”, — зазначає військовий експерт Іван Ступак.

Особлива увага до ракет Aster 30, вони відомі як “європейський аналог Patriot” і мають суттєво допомогти в захисті мирних міст від російських атак. Це озброєння може вражати аеродинамічні цілі на відстані 120 км або балістичні — до 60 км.

“Aster здатний протидіяти не тільки дозвуковим цілям, зокрема й балістичним надзвуковим цілям. Ракета Aster набирає швидкість до 4,5 Махів. Це, як правило, 1000-1400 метрів на секунду. Ключовою особливістю саме ракети Aster є наявність допоміжних двигунів, які знаходяться в самих крилах ракети. Що дає змогу збільшити маневреність, що робить її ефективною у протидії саме балістичним ракетам, зокрема балістичним ракетам, які можуть змінювати свою траєкторію польоту”, — пояснює військовий експерт Богдан Долінце.

Французький військово-промисловий комплекс (ВПК) перебудовується на військові рейки і намагається істотно скоротити цикл виробництва такого роду ракет і не тільки.

Франція та Італія в найближчі два роки планують виготовити 700 нових зенітних ракет Aster і поставити їх Україні для захисту інфраструктури.

Париж незабаром передасть Києву 78 САУ CAESAR (“Цезар”). У найближчому майбутньому також Франція може передати Україні колісні танки АМХ-10, які зараз активно знімають з озброєння і Україні вони точно не будуть зайвими.

“Франція стає лідером Європи, без перебільшення. Вона ініціативна, її не потрібно підганяти, терпіння французького лідера вичерпалося, він розуміє, що з Росією не можна домовитися”, — підкреслює Іван Ступак.

У перший рік повномасштабної війни Франція надала Україні військову допомогу на загальну суму 1,7 млрд євро. У 2023 році — 2,1 млрд євро. Цього року французька допомога становитиме понад 3 млрд євро.

Читайте також: Активізація і консолідація: як Європа допомагає Україні, поки в США сперечаються про підтримку Києва — думки експертів

Прямий ефір