Брак води в Криму — це результат окупації півострова Російською Федерацією, — Чубаров

Рефат Чубаров. Фото: aa.com.tr

Головна причина, чому півострів Крим може залишитися без прісної води — це окупація Російською Федерацією. Вода з 2014 року Північнокримським каналом на півострів не надходить, а підземних запасів не вистачить на те, щоб повністю забезпечити водні потреби. Проблему цю можливо вирішити, тільки деокупувавши півострів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Брак води — це результат окупації Криму Російською Федерацією. Всім відомо про те, що власних джерел води в Криму недостатньо для того, щоб і населення, і різні сфери життєдіяльності суспільства почувалися б комфортно. І тому свого часу було побудовано Північнокримський канал. 85% споживаної в Криму води забезпечувалося Північнокримським каналом. Надходження води припинилося 2014 року внаслідок того, що Крим був захоплений Російською Федерацією”, — пояснив він.

Рівень води у водосховищах Криму впав. Зараз Крим може розраховувати тільки на атмосферні опади й на підземні джерела.

“Цього року рівень води у водосховищах Криму впав нижче середнього рівня за останні 40 років. Якщо зберігатиметься такий клімат і Крим не буде звільнений, то з водою в Криму буде катастрофа”, — зазначив глава Меджлісу кримськотатарського народу.

Надходження води до Криму з Дніпра могло б розв’язати проблему, але через те, що росіяни підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції (ГЕС), усі іригаційні системи необхідно будувати заново. Руйнуючи все навколо, армія РФ знищує інфраструктуру та екологію, тим самим створюючи нестерпні умови для життя.

“Єдиним виходом є відновлення надходження води з Дніпра. Але після того, як було підірвано дамбу Каховської ГЕС, майбутнє постачання дніпровської води муситиме вирішуватися через побудову нових, більш сучасних іригаційних систем. В умовах подальшої російської окупації жодних перспектив на розвиток немає, оскільки цей розвиток має забезпечуватися водою, а її в Криму вкрай недостатньо. Екологічний стан регіону є практично катастрофічним”, — констатував Чубаров.

Читайте також: У Криму вкрай небезпечна епідеміологічна ситуація, — Чубаров

Прямий ефір