Бої за Часів Яр: чому російські окупанти запекло атакують місто, розповів Калашніков

Часів Яр. Фото: freeradio.com.ua

Російська окупаційна армія прагне захопити місто Часів Яр у Донецькій області з низки причин, у тому числі й політичних. Про це сьогодні, 19 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашніков.

“Тут кілька причин. Одна причина, мабуть, найперша — це цілі “СВО”. На початку ще говорилося, що хочуть вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської області, тому що проксі-республіки введені в Російську Федерацію. Друге — це, напевно, те, що зараз мусується у засобах масової інформації, — нова знакова подія для Путіна — 9 травня. Третє — Часів Яр є справді дуже важливим стратегічним пунктом оборони. І саме він прикриває собою Краматорсько-Слов’янську та Дружківсько-Костянтинівську агломерації, тобто саме він стоїть на шляху того, що Росія може вийти на оперативний простір й далі намагатися штурмувати саме ці населені пункти”, — сказав він.

Калашніков зазначив, що Часів Яр знаходиться на височині, з якої можна здійснювати вогневий контроль Краматорська, Дружківки, населених пунктів, що знаходяться нижче.

Крім того, спікер нагадав, що Часів Яр прикриває логістичні шляхи українських військових, які безпосередньо ведуть на першу лінію оборони.

На його думку, політичний підтекст полягає в тому, що Путіну важливо продемонструвати росіянам якусь “перемогу” попри всі втрати РФ.

“Але все-таки основна причина — це те, що Росія є терористом з великої літери. Головна мета, швидше за все, усієї цієї війни — це знищити просто українську націю, український народ”, — наголосив Калашніков.

За його словами, для українських військових сильним психологічним стимулом є той факт, що вони захищають свою землю та свої сім’ї. 

“Чому нам вдається просто знищувати набагато більше наших ворогів, які атакують? Якщо подивитися на їхні втрати навіть на нашій ділянці, вони у них значні як у живій силі, так і в техніці. Якщо переглянути з 2022 року, багато їхніх підрозділів йшли звідси, втративши боєздатність. Тобто за російськими мірками втрата боєздатності — коли 30% залишається від штатної укомплектованості підрозділів. Та сама 11-та ОДШБр, яка сьогодні знаходиться на нашій ділянці, була відведена на відновлення. Та сама 72-та окрема мотострілецька бригада, теж російська, була під Світлодарськ відведена на відновлення. Тобто вони втрачають набагато більше у ресурсах, ніж наші захисники”, — розповів Калашніков.

Читайте також: Російські окупанти закидають Часів Яр авіабомбами, реалізуючи тактику “випаленої землі”, — Рябих

Нагадаємо, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко вважає, що найближчим часом наступ російських військ на Часів Яр Донецької області набиратиме обертів. Окупанти не зможуть захопити місто до 9 травня, як того хоче російське військове командування, але продовжуватимуть тиск. Найбільша проблема при обороні Часового Яру полягає в тому, що армія РФ має значну перевагу в повітрі.

Прямий ефір