Боррель досяг мети — відбулася “порка” Лаврова на засіданні ОБСЄ, — дипломат

Сергій Лавров. Фото: osce.org

На міністерській зустрічі ОБСЄ, яка відбувається у Скоп’є (Північна Македонія), міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову показали, що Росія тепер перебуває в міжнародній ізоляції, що і потрібно було довести. Про це сьогодні, 1 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Так він прокоментував інформацію, що під час виступу Лаврова українська та кілька інших делегацій покинули зал засідань міністерської зустрічі ОБСЄ. Українська делегація в повному складі вийшла із зали, коли російський міністр почав свій виступ. Водночас Україну підтримали й кілька інших делегацій, перелік яких поки що невідомий. Лавров, який виступав російською, у якийсь момент перервався і, вочевидь, відреагував на те, що відбувалося в залі, англійською мовою: “Ви не могли б дати мені спокій, будь ласка? Дякую”. Після завершення виступу Лавров одразу покинув зал. На запитання журналістів не відповідав.

“Це природна реакція всієї організації, більшості членів на ті дії, які вчиняє Росія в Україні. А Лавров є представником вищого політичного істеблішменту цієї країни. І він безпосередньо належить до тієї еліти, яка винна в практичних діях у цій війні — неспровокованій, агресивній. Тому на нього така реакція в організації. Я думаю, що Боррель (верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки, — ред.) досяг мети. Прочуханка відбулася найнатуральніша Лаврова. Він відчув, що Росія ізольована, хоча вона сидить у великому залі серед безлічі колишніх партнерів”, — сказав Осипенко.

Читайте також: Лавров встиг нахамити на засіданні ОБСЄ, приїхав виключно з метою провокацій і зробити картинку для росЗМІ, — політолог

Як повідомлялося раніше, у столиці Північної Македонії Скоп’є триває 30-та за рахунком зустріч Ради міністрів ОБСЄ. Головна тема — війна Росії проти України. Але представники України та ще кількох європейських держав на щорічне засідання ОБСЄ не приїхали. Причиною бойкоту став дозвіл главі МЗС Росії Сергію Лаврову взяти участь у зустрічі.

Прямий ефір