Грузія вступає в критичний етап боротьби за демократію та інтеграцію в Європу, стикаючись з опором влади, яка посилює закони та репресивні заходи. Опозиція прагне до єдності, а міжнародне визнання Саломе Зурабішвілі єдиним легітимним президентом Грузії посилює тиск на владу. Боротьба грузинського народу буде продовжуватися. Про це сьогодні, 2 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.
“Процеси будуть розвиватися у вигляді акцій протесту всередині держави, а також Грузія буде отримувати додаткову підтримку на міжнародній арені. І, звичайно ж, боротьба продовжується. Тут, попри ці дії всередині Грузії або за її межами. Звичайно ж, це не означає, що “Грузинська мрія” через кілька днів погодиться на проведення дострокових виборів, повторних, але тільки шляхом боротьби та прагнення до того, щоб Грузія була демократичною державою, можна перемогти“, — зазначив грузинський політолог.
Те, що тисячі грузинів зустріли Новий рік на вулицях, підтримуючи протести, говорить про те, що боротьба грузинського народу за демократію та європейський вибір країни продовжується.
“Той факт, що 1 січня понад 200 000 людей святкували новорічне свято на вулицях міст Грузії, говорить про те, що народ висловлює свою готовність боротися за демократію, за європейський шлях розвитку держави. Паралельно з вуличними акціями посилюються санкції з боку західної демократичної спільноти. Сполучені Штати Америки ввели санкції проти Бідзіни Іванішвілі. З боку Європейського Союзу готуються додаткові санкції”, — наголосив Читадзе.
На думку політолога, у багатьох аспектах у боротьбі грузинів за свій демократичний вибір дуже символічна фігура Саломе Зурабішвілі, яку опозиція та міжнародна спільнота продовжують вважати легітимним президентом.
“Коли ми говоримо про демократичну спільноту, то вона визнає Саломе Зурабішвілі президентом, а не Михаїла Кавелашвілі. Попри те, що, згідно з Конституцією Грузії, термін Саломе Зурабішвілі закінчився наприкінці грудня попереднього року, міжнародна спільнота буде мати справу саме з нею”, — зазначив експерт.
Водночас ситуація всередині країни залишається напруженою.
“Ми знаємо, що де-факто влада застосувала силу, було побито понад 300 осіб. Проти 30 осіб порушено кримінальні справи. Цим вони хотіли налякати людей, але не вийшло. Зараз влада намагається використовувати інші методи — приймають так звані закони, які посилюють принципи проведення мітингів і дають додаткові повноваження поліції. Вони намагаються налякати населення, але народ висловлює свою готовність боротися за демократію”, — зазначив Ніка Читадзе.
Читайте також: “Інавгурація” Кавелашвілі викликала нову хвилю протестів: народ Грузії вимагає справедливості (ВІДЕО)
Нагадаємо, що в Грузії Новий рік зустріли масовим мітингом. Десятки тисяч людей вийшли на акцію протесту перед будівлею парламенту в Тбілісі, де накрили величезний стіл. Таким чином активісти хотіли продемонструвати свою єдність у боротьбі за європейське майбутнє країни.
14 грудня в парламенті Грузії пройшли “вибори” президента, на яких був представлений єдиний кандидат — колишній футболіст Михаїл Кавелашвілі, ставленик партії “Грузинська мрія”. А 29 грудня в парламенті Грузії відбулася його “інавгурація”. Кавелашвілі як главу країни не визнають чинна глава держави Саломе Зурабішвілі, опозиція та значна частина міжнародних партнерів.
Читайте також: Чим більше незаконних дій ще здійснить “Грузинська мрія”, тим швидше їхньому режиму прийде кінець, — Вашадзе