Очільники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро звітували про свою роботу у минулому році.
Про це пише UA.
Україна втратила позиції в індексі сприйняття корупції. Про це свідчать оновленні данні Transparency International Ukraine. Відповідно до цього рейтингу Україна набрала 32 бали із 100 можливих і посіла 122 місце серед 180 країн.
У самих антикорупційних органах причинами таких змін називають недосконалість законодавчої бази та гальмування процесу обрання керівника САП.
“Те, що відбувається в комісії по обранню антикорупційного прокурора, звичайно, не надає авторитету Україні і напряму впливає на те, яким чином Україна оцінюється в цьому рейтингу. Ми два роки говоримо про антикорупційну стратегію, яка не ухвалюється, але вона захищає підвалини антикорупційної системи. Але цей важливий документ, знову ж таки, не ухвалюється”, – зазначив Артем Ситник, директор НАБУ.
Втім, процес боротьби із корупцією триває. Реальні судові вироки у таких справах вже отримали 40 осіб. Серед них – 13 суддів, 5 прокурорів та 3 співробітників СБУ.
Державний бюджет завдяки діяльності САП та НАБУ лише за друге півріччя минулого року, поповнився на майже 850 млн грн. Більше 30 кримінальних впроваджень розслідують детективи НАБУ щодо недекларування топпосадовцями власного майна. У минулому році за недостовірні дані у декларації про доходи, підозру отримав чинний народний депутат.
Нагадаємо, Transparency International Ukraine – антикорупційна організація, заснована у 1993 році. Зараз головою правління ТІ є Делія Феррейра Рубіо. Transparency International присутня більш ніж у 110 країнах світу.
Читайте також: Україна – потенціал Європи, який здатний вивести її на новий рівень впливу на глобальній арені, – Кулеба