Бомби та ракети Storm Shadow, Scalp, HARM: яке озброєння прибуде з винищувачами F-16 (ВІДЕО)

Американський винищувач F-16. Фото: gettyimages

Наразі чотири країни підтвердили надання винищувачів F-16 Києву. А разом із літаками в Україну прибуде спеціальне озброєння для них, повідомляє FREEДОМ.

F-16 — це зброя, яка Україні зараз вкрай необхідна. РФ знищує міста коригованими авіаційними бомбами (КАБ), на лінії зіткнення має перевагу в повітрі. І без винищувачів від наших західних партнерів Україні вкрай важко протистояти агресору. F-16, які ми отримаємо, за технічними характеристиками не поступаються російським винищувачам, а за деякими параметрами навіть перевершують.

Усі літаки пройшли модернізацію, на них стоїть покращений приціл для виявлення повітряних цілей. Разом із літаками надаватиметься спеціальний контейнер, який дає змогу знаходити та наводити ракети, бомби на наземні цілі.

“У F-16 понад 100 видів озброєння, яке можна причепити — це і всякі бомби, ракети повітря-повітря, ракети повітря-поверхня. Там асортименту озброєння вистачає. Виникають питання, які там стоять системи захисту, чи можна використовувати ракету HARM для придушення засобів протиповітряної оборони (ППО)”, — сказав авіаційний експерт Костянтин Криволап.

Особлива увага до ракет Storm Shadow і Scalp. Для удару по цілях противника їх доводиться програмувати на землі, потім чіпляти до літака, і під час польоту перепрограмувати їх неможливо, але з появою F-16, змінювати ціль можна буде просто в повітрі.

Для авіації зараз стоїть три завдання:

  • перекрити можливість авіації противника закидати мирні міста КАБами;
  • відігнати винищувачі РФ від лінії зіткнення, щоб українські війська могли просуватися вперед і звільняти окуповані землі;
  • завоювати паритет у повітрі, щоб вийти до кордонів 1991 року.

З високоточним озброєнням F-16 це все під силу.

Але F-16 дорога і важка у використанні техніка і тому, щоб цими винищувачами користуватися з ефективністю 100%, необхідно набагато більше часу, ніж передбачалося спочатку.

“Нам не вистачає льотчиків, які навчені до теперішнього часу на F-16. Виявилося, що їх там не така велика кількість, як усі розповідали. І швидше за все F-16 раніше, ніж у жовтні, листопаді ми не дочекаємося. Отримання літаків — це військова допомога, а подальша їхня експлуатація та створення інфраструктури — це вже витрати нашого військового бюджету”, — додав Криволап.

На думку начальника авіації командування Повітряних сил Збройних сил України (ЗСУ) Сергія Голубцова, F-16 та їхня ефективна зброя дадуть змогу Україні якщо не переломити перебіг війни, то щонайменше змусити пілотів РФ розуміти, що вони можуть просто не повернутися з бойового вильоту.

Читайте також: Росіяни продовжують бити по лінії української оборони авіабомбами, але F-16 змінять ситуацію, — експерт

Прямий ефір