Благодійна місія: американська команда хірургів вчетверте приїхала допомагати українцям (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Безоплатно консультують та оперують: учетверте у Львові працює команда медиків зі США — 8 хірургів разом з українськими фахівцями впродовж тижня оперують пацієнтів із вродженими та набутими вадами, мінно-вибуховими травмами та післяопіковими дефектами. На консультації записалися понад 200 українців, інформує FREEДОМ

У команді медиків зі США фахівці пластичної та щелепно-лицьової хірургії, нейрохірургії, отоларингологи, дерматологи та лікарі-урологи. 8 осіб вчетверте приїжджають до Львова оперувати разом з українськими фахівцями. Джеймс Сан — пластичний хірург, раніше працював особистим лікарем Білла Клінтона, зараз надає безкоштовну медичну допомогу українцям. 

“Після того, як я побачив усе, що відбувається в Україні, я, звісно, не міг залишатися осторонь. І саме тому ми сконтактувалися і приїхали в Україну, я вдячний вам за те, що ви нас тут приймаєте”, — розповідає Сан.

На консультації до лікарів записатися могли пацієнти з різних регіонів України. 15-річний курсант Юліан мріє про кар’єру в Збройних силах України. Але вроджена вада не дає хлопцеві вільно дихати.

“Він навчається у військовому ліцеї, хоче далі вчитися, але ця проблема не дає дихати, займатися спортом. Я — онкохвора, не було часу цим займатися, тому що сама лікувалася, а тут знайшла оголошення у Facebook, що можна записатися на консультацію”, — каже мама Юліана Ірина.

Лікарі спільно беруться за найскладніші випадки мінно-вибухових травм і післяопікових дефектів. 

“Це взаємний обмін, тому що, на жаль, у нас уже є певний досвід лікування мінно-вибухових травм. Наші колеги теж мають такий досвід і допоможуть нам у складних випадках розв’язати проблеми. Колись, коли ми надавали допомогу в складних випадках, ми відправляли пацієнта за кордон евакуаційним транспортом, зараз ми маємо мету — повністю намагаємося допомогти тут”, — наголосив заступник директора з хірургічної роботи лікарні Святого Миколая Андрій Дворакевич.

Деякі медики приїжджають зі США в Україну постійно. В українських лікарів також є можливість пройти практику за кордоном з обміну досвідом.   

“Я працюю хірургом уже 32 роки. Мої родичі після Другої світової війни переїхали до Америки, я вже народився в Америці, але мене виховали в любові до України. Я думаю, це мій обов’язок — повернутися назад і допомагати українцям. Можливо, я навчуся чогось тут, ми просто хочемо разом робити операції та допомагати людям. Тут лікарі, які технічно підготовлені, може, ми чимось допоможемо, може, нас чогось навчать”, — каже пластичний хірург Роман Букачівський.

Цього тижня на консультацію до лікарів записалося понад 200 осіб, 15 із них будуть прооперовані. Працюватимуть хірурги одночасно в трьох операційних.

Читайте також: Саміт податкової реформи та антикорупції відбувся у Києві — участь взяли представники Світового банку, організацій Європи та США

Прямий ефір