Білоруси не підтримають цю війну, якщо буде наказ воювати проти українців, вони розвернуться і підуть проти російських генералів, — Вячорка

Франак Вячорка. Фото: belsat.eu

Російські окупанти зараз сконцентрували свої зусилля на Східному фронті, але виключати, що вони не будуть використовувати білоруський повітряний простір для атак по Україні, не можна. Однак самі білоруси воювати проти українців не будуть, навіть якщо режим Лукашенка віддасть такий наказ. Таку думку в студії телеканалу FREEДОМ сьогодні, 24 лютого, висловив радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської Франак Вячорка.

“Я не вірю, що білоруські війська братимуть участь (у війні проти України — ред.). У білоруському суспільстві, армії є такий консенсус: ми не повинні допомагати Путіну, це не наша війна. А багато хто, навпаки, дуже проукраїнськи налаштований. Деякі військові спочатку виїхали з Білорусі, а потім приєдналися до добровольців в Україні, щоб воювати за Україну. Тому я не вірю, що білоруси підтримають цю війну”, — акцентував Вячорка.

Лукашенко ж і далі підтримуватиме Путіна. Він уже переводить білоруську промисловість на військові рейки, різні підприємства починають виготовляти зброю, боєголовки, боєприпаси для Путіна, доповнив спікер.

Він наголосив, що громадяни Білорусі не асоціюють себе з росіянами.

“Страхом можна змусити тримати всіх у мовчанні, страхом можна паралізувати дії або, наприклад, змусити щось робити проти своєї волі. Але вмирати за двох шизофренічних диктаторів дуже страшно. Білоруси не асоціюють себе з росіянами. Все-таки ця ідентичність за роки незалежності дуже посилилася. Білорусам набагато ближчі українці. І коли, наприклад, буде наказ воювати проти українців, вони розвернуться і підуть воювати проти цих російських генералів або проти головорізів Лукашенка. Я в цьому впевнений. Я впевнений у білорусах”, — сказав Вячорка.

За його словами, зараз такий момент, коли терор — на піку. І люди чекають якогось вікна можливостей.

“Щойно посиплеться фронт у Путіна, в українців буде успіх, санкції призведуть до економічного провалу Лукашенка, люди відчують вікно можливостей, і ситуація почне дуже швидко змінюватися. Навіть на номенклатурі Лукашенка немає ніякого фанатизму. Навпаки, всі чекають, коли вже цей вусатий кане, впаде. Вони відразу ж стануть великими демократами. А наше завдання, демократичних сил, просто бути підготовленими до цього моменту”, — резюмував Вячорка.

Читайте також: Лукашенко — не президент, він нікого не представляє, його пора “закенселити” і відправити до Гааги, — Вячорка

Прямий ефір