Без тиску грузинського народу уряд не виконуватиме вимог для отримання статусу кандидата в ЄС — думка

Прапор Грузії. Фото: hromadske.radio

Грузинський народ точно знає, в якій країні хоче жити, і тому надалі теж виходитиме на великі демонстрації, щоб уряд тримав курс у Європу, а не в бік Росії. Таку думку сьогодні, 12 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив заступник міністра юстиції України у 2015-2018 рр., заступник міністра внутрішніх справ Грузії у 2004-2005 рр. Гія Гецадзе. Гія Гецадзе.

“Нещодавно голова найбільшої опозиційної партії, колись під час виступу сказав, що ви, молодь, і народ, ви приймаєте рішення, а ми будемо вашими інструментами. Це так і є. Політичні сили, які хочуть бачити прогрес Грузії, хочуть бачити Грузію в Євросоюзі, вони всіляко підтримують народ у здійсненні цілей”, — зазначив він.

Гецадзе звернув увагу, що під тиском народу парламент відкликав законопроєкт про так званих “іноагентів”, але попереду ще багато роботи.

“Є 12 пунктів, 12 критеріїв, які мають бути виконані для того, щоб Грузія отримала статус кандидата в Євросоюз. Тому, я не вірю, що без тиску грузинського народу грузинський уряд буде виконувати ці пункти. Найголовніший і найважчий пункт для виконання грузинською владою — деолігархізація. Це прямо написано у вимогах Євросоюзу. А в Грузії один єдиний олігарх — це Бідзіна Іванішвілі. Одна депутатка парламенту, коли виступала, конкретно сказала “дебідзіноіванішвілізація”. Плюс до цього — звільнення політв’язнів. Такі пункти будуть дуже болючі для влади, яка, на сьогоднішній день, втратила довіру грузинського народу”, — заявив він.

Політик звернув увагу, що президент Франції Макрон учора під час виступу сказав, що політичні лідери, у яких скрутне становище зі здоров’ям, мають бути звільнені.

Читайте також: Активісти взяли паузу, але боротьбу за майбутнє в ЄС не припиняють: обстановка в Тбілісі після протестів (ВІДЕО)

Прямий ефір