Берлін зрозумів, що перебування російських громадян-гастарбайтерів дуже небезпечне для Німеччини, — дипломат

Олександр Левченко. Фото: nfoto.work

Росія — не головний експортер нафти і газу, а головний експортер конфліктів, недовіри і ворожих дій. Європа добре знайома з гібридними методами РФ, але Кремль невичерпний у методах дестабілізації. У путінського режиму стоїть завдання підпорядкувати собі демократичні держави. Таку думку сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

“Немає російськомовних фінів. Є російські громадяни, які приїхали на постійне проживання до Фінляндії. І Гельсінкі деяким із них дав своє громадянство і тепер, напевно, шкодує”, — сказав він.

За словами дипломата, така сама ситуація в Німеччині.

“У Німеччині їх близько мільйона. Ми пам’ятаємо, коли почалося широкомасштабне вторгнення до України, вони там десятками тисяч виходили на вулицю на підтримку російської агресії. І Берлін нарешті зрозумів, що присутність такої кількості умовно російськомовних, а насправді російських громадян, які тимчасово перебувають на території Німеччини і там є гастарбайтерами, дуже небезпечна. За ними стали, нарешті, уважно стежити спецслужби, працювати з низкою таких громадян, які були “найактивніші”, для того, щоб не допустити ситуації, коли німецькому громадському порядку фактично загрожують російські громадяни, яких просто пустили до країни для того, щоб вони заробили грошей”, — розповів Левченко.

Він уточнив, що в Німеччині росіян величезна кількість, у Франції поменше, і в Нідерландах вони теж присутні.

“Але активні дії країн НАТО та їхніх спецслужб призвели до того, що там вони “присіли”, вже немає тієї активності промосковської, прокремлівської. І їм дали зрозуміти — або ви дотримуєтеся правил, які встановлює країна перебування, або ви повертайтеся додому, будь ласка, працюйте десь у Підмосков’ї, у Калузі тощо, якщо вам дадуть таку саму високооплачувану роботу”, — додав посол.

Левченко зазначив, що Європа вже знайома з російськими гібридними методами, але потрібно мати на увазі, що у ФСБ “уява дуже широка”.

“Щось знову вигадуватимуть, робитимуть капості, всілякі гидоти в країнах НАТО. Тому їм потрібно бути готовим до того, що якесь “ноу-хау” Луб’янка знову придумає і використовуватиме проти країн, таких як Німеччина, Нідерланди, які активно підтримують Україну і які нарешті почали займати антикремлівську позицію в міжнародних відносинах і демонструвати підтримку Києву. Тому що стало зрозуміло, що російська агресія несе небезпеку не тільки Україні, а всій цивілізованій Європі. Тому що Кремль поставив завдання всі демократичні держави підпорядкувати своїй політиці. А ця політика дуже небезпечна. Це політика агресії та військової експансії”, — резюмував надзвичайний і повноважний посол України.

Читайте також: Путін ітиме до кінця, і для припинення його агресії необхідно збільшувати обсяги військової допомоги для України, — Пінкус

Нагадаємо, раніше Левченко заявив, що Москві не вдалося створити міграційну кризу на кордоні з Фінляндією. Унаслідок закриття кордонів постраждали, зокрема, і російські громадяни. Росія хотіла помститися Фінляндії за її прагнення стати членом НАТО, але через дії російських спецслужб і ФСБ відносини країн значно постраждали.

Прямий ефір