Байдена закликають зняти всі заборони для України на удари американською зброєю по РФ — подробиці (ВІДЕО)

Система ATACMS. Фото: armyinform.com.ua

Україна має право завдавати ударів по об’єктах у Росії. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. За його словами, право країни на самооборону включає право вражати законні військові цілі на території сторони, що напала, агресора, в цьому випадку — Росії, повідомляє FREEДОМ.

Командно-контрольні пункти, склади озброєння та інші військові об’єкти, які Росія використовує для наступу на Харківщині, — законна мета для ударів американською зброєю. І не має значення, розташовані вони в Україні чи на території федерації. США та низка інших країн-членів НАТО дозволили Силам оборони України використовувати ракети малої дальності для реактивних систем залпового вогню HIMARS та артилерію проти цілей у Росії. Водночас політика Вашингтона щодо заборони використовувати далекобійні ракети ATACMS для ударів на великі відстані всередині Росії не змінилася.

“Їм дозволено використовувати американську зброю поблизу кордону, коли з того боку завдаються удари по конкретних цілях на території України. Ми не санкціонуємо ударів на 200 миль. Ми не говоримо про те, щоб дати [Україні] зброю, щоб завдати удару по Москві, завдати удару по Кремлю, а щоб завдати удару прямо за кордон, звідки вони зазнають серйозних обстрілів”, — зазначив президент США Джо Байден.

Спікер Палати представників Майк Джонсон упевнений, що часткового дозволу для ЗСУ завдавати ударів по Росії американською зброєю недостатньо. За його словами, Вашингтон має припинити “займатися мікроменеджментом військових зусиль в Україні”. Зняти всі заборони для Києва на використання ATACMS республіканці Конгресу США закликали Пентагон.

“Ви не можете вести війну, в якій противник може вдарити вас, а ви не можете завдати удару у відповідь. Я надіслав листа Ллойду Остіну, закликаючи адміністрацію Байдена зняти будь-яку заборону на ATACMS та іншу зброю дальньої дії, що постачається США в Україну. Повернути назад цю ситуацію неймовірно важливо, щоб гарантувати, що Росія зіткнеться з наслідками своїх дій”, — написав у соцмережі Х голова комітету розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер.

Нідерланди, Латвія, Німеччина, Великобританія, Франція, Канада… Загалом півтора десятка країн підтвердили право України завдавати ударів по Росії, використовуючи виготовлену у них зброю. У відповідь Москва почала загрожувати озброїти противників Заходу, запевняючи при цьому, що удари по території Росії ніяк не вплинуть на перебіг так званої “СВО”. А Путін зазначив, що такі атаки не перетинають горезвісні російські “червоні лінії”, і тим самим вкотре довів, що його ядерні погрози — не більше ніж шантаж.

“Політика та дії Заходу та України кілька разів перетинали передбачувані “червоні лінії” Росії протягом усієї війни, не викликаючи значної реакції з боку Росії, що вказує на те, що багато “червоних ліній” Росії, швидше за все, є інформаційними операціями, покликаними підштовхнути Захід до самостримування”, — йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

“Ось ці заяви зроблено для того, щоб лякати населення на Заході та тримати в тонусі своє населення. На Заході лякати населення, щоб паразитувати на тезі про те, що це нібито означає вступ Заходу у війну та лякати ударами по НАТО. Але об’єктивно немає, вони нічого не зроблять”, пояснив — політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що військове право не містить жодних обмежень щодо дальності ударів, тому з воєнного погляду, якщо мета знаходиться в глибині території Росії, Україні потрібно по ній бити. Росія виробляє паливо, транспорт, зброю та своєю промисловістю підтримує агресію. І тому, за його словами, удари по території федерації не лише законні, а й логічні з воєнного погляду.

Читайте також: “Ми маємо спільний погляд на війну Росії проти України”: Байден і Макрон провели переговори

Нагадаємо, американський політтехнолог і політолог Джейсон Смарт висловив думку, що обмеження Білого дому щодо українських ударів американською зброєю територією Росії не має жодного відношення до міжнародного права, оскільки відповідно до міжнародного права Україна може атакувати РФ.

Прямий ефір