Президент США Джо Байден висловив підтримку двопартійній угоді про національну безпеку, представленій Сенатом, яка включає, зокрема, допомогу Україні та Ізраїлю. Американський лідер закликав Конгрес якнайшвидше ухвалити новий законопроєкт. Про це йдеться у заяві Джо Байдена на сайті Білого дому, передає FREEДОМ.
“Ми досягли згоди у двопартійній угоді щодо питань нацбезпеки, яка охоплює найбільш суворий та водночас справедливий перелік прикордонних реформ за останні десятиліття. Я рішуче підтримую це”, — зазначив американський президент.
Байден зауважив, що угода зробить кордон США “більш упорядкованим, безпечним, справедливим і гуманним”, разом із тим вона стосується інших важливих пріоритетів.
“Це дозволяє Сполученим Штатам продовжувати нашу життєво важливу роботу з партнерами по всьому світу, щоб відстоювати свободу України та підтримувати її здатність захищатися від агресії РФ”, — наголосив американський лідер.
Він вчергове зазначив: якщо апетити Кремля щодо України не вгамувати зараз, Путін піде далі, й Сполученим Штатам доведеться витрачати на безпеку більше.
“Ця угода також дає Ізраїлю все необхідне для захисту його народу від терористів ХАМАС. І це надасть життєво важливу гуманітарну допомогу для палестинського народу”, — додав Джо Байден.
Тепер, як наголосив американський лідер, республіканці в Палаті представників мають вирішити, чи хочуть вони розв’язати проблему, чи “хочуть продовжувати грати в політику з кордоном”.
“Я ухвалив своє рішення. Я готовий розв’язати проблему. Я готовий охороняти кордон. І американський народ теж. Я знаю, що вдома у нас є розбіжності, але ми не можемо дозволити партійній політиці стати на шляху виконання наших обов’язків як великої нації. Я відмовляюся дозволити цьому статися. У такі моменти ми повинні пам’ятати, хто ми є. Ми Сполучені Штати Америки, і немає нічого, нічого, що виходить за межі наших можливостей, якщо ми робимо це разом. Я закликаю Конгрес зібратися і швидко ухвалити цю двопартійну угоду. Дайте це мені на стіл, щоб я міг негайно підписати це як закон”, — закликав президент США.
Нагадаємо, у неділю, 4 лютого, сенатори США від обох партій, які брали участь у переговорах щодо міграційної реформи та посилення безпеки кордону, оприлюднили законопроєкт на 118 млрд дол. Документ передбачає виділення 60,1 млрд дол. на допомогу Україні, 14,1 млрд дол. для Ізраїлю та 20,2 млрд дол. на посилення безпеки на кордоні США. Крім того, в ньому міститься фінансування гуманітарної допомоги та операцій на Близькому Сході, а також на Тайвані.