Багато світових інвесторів готові розвивати будівництво майбутньої водневої енергетики в Україні, — Кулик

Віталій Кулик. Скріншот: uatv.ua

У 2025 році буде припинено транзит російського газу через Україну. У зв’язку з цим світові інвестори готові розвивати в Україні інфраструктуру майбутньої водневої енергетики, яка здатна стати альтернативою російському газу. Про це сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

“У 2025 році має припинитися транзит російського газу через Україну. Мова має йти про наші газосховища, а також про виробництво водню. Якраз водень і розглядають як альтернативу російському газу, і Україна може бути не тільки хабом, де утримуватиметься газ, а й виробником водню. У нас є всі необхідні активи та ресурси, які можна використовувати для його виробництва. Є готова газотранспортна система, яка може бути постачальником цього водню на європейські ринки”, — сказав він.

Японія є ключовою ланкою всього проєкту будівництва водневої інфраструктури, в якій однією з ланок буде Україна.

“Про це говорили під час зустрічей у Берліні. Є велика програма, розрахована від 5 до 10 років на будівництво всієї водневої інфраструктури. Японія є одним із ключових учасників цього проєкту. Вони неодноразово виявляли інтерес до цього виробництва. Найімовірніше, це один із ключових інвесторів цієї індустрії”, — підкреслив експерт.

Світові інвестори зацікавлені ресурсами України й готові почати розвиток водневої інфраструктури, не чекаючи закінчення війни.

“Усі прогнози говорять про те, що роль водневої енергетики збільшуватиметься і найближчим часом. Після того, як Росія остаточно піде з європейського ринку, водень займатиме важливу позицію в структурі енергетики Європи. Уже зараз, навіть не чекаючи закінчення бойових дій в Україні, багато інвесторів готові розглядати варіанти якихось тестових програм модернізації інфраструктури, створення підстав для будівництва майбутньої водневої енергетики”, — констатував Кулик.

Читайте також: Японія стає одним із флагманів допомоги Україні, — Кулик

Прямий ефір