“Баба Яга” на службі Сил оборони України: про переваги коптера розповів комбат безпілотних комплексів “Ахіллес”

Український дрон "Вампір". Фото: facebook.com

Росіяни бояться український безпілотник Vampire, який вони прозвали “Бабою Ягою”, оскільки він може безшумно працювати вночі. Про це сьогодні, 5 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів Юрій Федоренко — командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”, що воює у складі 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка.

“Наші аграрії для того, щоб удобрювати землю, щоб вона давала максимально великий врожай, для того, щоб захищати ті чи інші рослини від паразитів, вигадали великі коптери, які робили полив цих полів. Коли почалася повномасштабна війна Росії проти України, відповідно ці дрони, оскільки могли підіймати досить серйозну вагу, були адаптовані під військові цілі. І на їхній базі було розроблено окремі прототипи виключно військового призначення”, — сказав він.

За словами Федоренка, цей коптер захищений від впливу засобів радіоелектронної боротьби супротивника та може нести досить серйозний боєприпас, щоб розбивати позиції супротивника, завдавати шкоди живій силі та броньованій техніці, додатково виконувати ще низку функцій. Крім того, за допомогою безпілотника доставляються вантажі до передових позицій — вода, медикаменти, боєприпаси тощо.

“Противник дуже боїться “Бабу Ягу”. Чому? Тому що її в темряві не видно. Її з висоти, з якої ми працюємо, не чути. І в якийсь момент без шуму відбувається досить потужний вибух, якого противник не очікує. Тому каліцтва, які завдають ці коптери, вони досить суттєві. Тому противник і назвав її “Бабою Ягою”. У противника немає подібних аналогів. Вони розробляють, застосовують інші засоби нічного використання, але поки що в них немає такого. Я думаю, що це питання тимчасове, і десь за пів року противник зробить якусь аналогічну історію, яка буде, можливо, менш ефективною, але так чи інакше вони будуть її застосовувати, тому що вони розуміють, наскільки це ефективний засіб”, — зазначив комбат.

Читайте також: Вигідно, ефективно та страхітливо: Україна готується випустити 1 млн FPV-дронів за рік

Нагадаємо, Україна та Латвія найближчим часом запустять спільне виробництво дронів для Збройних сил України.

Прямий ефір