Авторитарний союз Росії, Ірану, Китаю та Північної Кореї викликає побоювання у НАТО — деталі (ВІДЕО)

Иллюстрация: pixabay.com

Журналісти видання Bloomberg з’ясували, що Китай надає Росії супутникові знімки для ударів по Україні. Також Пекін постачає Москві мікроелектроніку, оптику і верстати для виробництва танків, повідомляють джерела агентства. У 2023 році товарообіг між двома країнами досяг рекордних показників — 240 млрд доларів. У НАТО впевнені, що зближення Росії, Китаю, Ірану та КНДР становить серйозну загрозу для глобальної безпеки, повідомляє FREEДОМ.

Авторитарний союз Росії, Ірану, Китаю і КНДР стає все більш згуртованим і небезпечним, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю BBC One. Наприклад, КНР постачає ключову продукцію для оборонної промисловості Російської Федерації, а натомість Москва перетворюється на сателіта Пекіна. Ірану і Північній Кореї Росія надає технології, а від них отримує боєприпаси та військову техніку.

“Ми бачимо, що авторитарні держави — Китай, Росія, Північна Корея, Іран — дедалі більше об’єднуються. І це робить ще більш важливим для країн-однодумців, союзників по НАТО, а також наших партнерів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, наприклад, Японії, Південній Кореї, Новій Зеландії, Австралії, з якими ми зустрічалися в НАТО цього тижня на зустрічі міністрів закордонних справ, щоб ми також більш тісно співпрацювали. І це саме те, що ми робимо, щоб протистояти цьому альянсу авторитарних держав”, — заявив Єнс Столтенберг.

Союзники ухвалять рішення щодо довгострокової угоди про фінансування України до саміту Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні в липні, впевнений Столтенберг. Йдеться про створення фонду в 100 млрд євро. Ці кошти підуть на військову допомогу Україні на п’ять років. Генеральний секретар НАТО підкреслив, що військова підтримка життєво важлива, щоб вигнати російські війська з України та змусити Путіна відмовитися від продовження агресії.

“Звісно, Сполучені Штати і Європа давно вже сформулювали своє ставлення і до Китаю, і до Росії, і до КНДР, і до Ірану. Китай — це головний виклик, а Росія — це головна воєнна загроза для цих країн. Якщо генеральний секретар НАТО говорить про якусь загрозу, це означає, що ця загроза розцінюється саме з погляду впливу на інтереси вже самого Альянсу, обмеженого ось цією територією учасників”, — пояснив директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Для Китаю і Північної Кореї війна Росії проти України — джерело вигоди. Як очевидної — від продажів підсанкційних товарів і технологій, так і не явної. Наприклад, використання Російською Федерацією північнокорейських ракет під час атак на українські міста дає Пхеньяну унікальний шанс випробувати своє озброєння, вважає командувач Тихоокеанської армії США Чарльз Флінн. КНДР звинувачують у постачанні в Росію балістичних ракет. У Білому домі заявили, що Північна Корея і Російська Федерація встановили “безпрецедентний рівень співпраці у військовій сфері”. А це означає, що в недалекому майбутньому КНДР може становити ще більшу загрозу в регіоні.

Читайте також: У світі накопичилося достатньо розбіжностей для початку нової глобальної війни — розбір Попова

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг очікує, що до липня, коли відбудеться саміт Альянсу у Вашингтоні, союзники по блоку узгодять створення нового багаторічного фонду підтримки України.

Прямий ефір