Атака на гіпермаркет у Харкові є ще одним воєнним злочином Росії, — Боррель

Жозеп Боррель. Фото: uatv.ua

Атака на гіпермаркет “Епіцентр” у Харкові, яку провела Росія в суботу, 25 травня, є воєнним злочином. Про це сьогодні, 27 травня, перед зустріччю міністрів закордонних справ країн-членів Європейського Союзу заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Ситуація на лінії фронту також дуже важка. Росія також посилює бомбардування українських цивільних об’єктів та населення. Число загиблих зростає з двох сторін. Кількість людей, загиблих унаслідок воєнних дій, збільшується, якщо взагалі можна сказати, що бомбити супермаркет й цивільну інфраструктуру, коли вони сповнені цивільних осіб, — це воєнні дії. Атака на будівельний магазин у Харкові в суботу є ще одним прикладом воєнних злочинів та жорстокості Росії”, — сказав Боррель.

Читайте також: Важко виділити ДНК: про проблеми ідентифікації загиблих від удару по “Епіцентру” розповіли в Харківській облпрокуратурі

Нагадаємо, вдень 25 травня Росія завдала два удари коригованими авіаційними бомбами (КАБами) по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” у Харкові, де перебували понад 200 осіб. Через кілька годин удар було завдано по центру міста.

Станом на ранок 27 травня кількість загиблих унаслідок російських авіаударів по “Епіцентру” становить 12 осіб, з яких 10 залишаються невпізнаними. Кількість поранених зросла до 43 осіб.

Крім того, кількість поранених унаслідок ракетного удару по центру Харкова збільшилася до 25 осіб.

27 травня в Харкові оголошено День жалоби.

Прямий ефір