ATACMS для України: Світан описав технічні характеристики американської зброї (ВІДЕО)

Роман Світан. Скріншот: uatv.ua

Американці використовують передачу ЗСУ ракет ATACMS “Атакамс” як палицю проти Росії. Це — політичне питання, пов’язане з домовленостями між США та РФ. Про це сьогодні, 6 жовтня, в ефірі телеканалу  FREEДОМ сказав військовий експерт Роман Світан.

“Є моменти, пов’язані з політичними якимись торгами з Путіним. Ось американці використовують видачу нам “Атакамс”, як певну палицю. Тобто примушують Путіна до якихось дій чи якихось не дій, але вже на іншому політичному театрі. Український Генштаб чітко розуміє, куди використовується кожна ракета, звітує перед постачальниками”, — каже експерт.

Він описав технічні характеристики американської зброї, яку напередодні запросила Україна, та порівняв її з уже існуючою технікою на полі бою.

“Нам передаються здебільшого ракети М31 — це осколково-фугасні ракети дальністю до 80-85 кілометрів. Щоправда, зараз уже заходять ракети М30 зі шрапнеллю, з повітряним вибухом, там до 200 000 вольфрамових кульок. Це якраз зустрічати вже нових “чмобіків” російських. У нас глибина 85 кілометрів — це максимально. “Хаймарс” не підходить до лінії фронту. Значить максимум ми зможемо діставати кілометрів за 15-25… Правобережне російське угрупування повністю прострілюється тими ракетами, які зараз у нас є. А ось південний фронт запорізький, ми його дістанемо лише до середини глибини фронту“, — сказав Світан і додав, що “Атакамс” змінять цю ситуацію.

Крім того, експерт прокоментував відео, на якому російські “чмобіки” скаржаться на скотарські умови. За словами Світана, це результат перевантаження мобілізаційної системи РФ.

Читайте також: Професіоналізм спецпідрозділів РФ не працює, коли ЗСУ б’ють по них HIMARS, — Маломуж (ВІДЕО)

Прямий ефір