Асортимент українських ракет і дронів розширюється — деталі від Криволапа

Костянтин Криволап. Скріншот: uatv.ua

США не дають дозволу для ударів своїми ракетами вглиб території РФ. Водночас в Україні з’являються нові ракети та дрони, здатні завдавати ударів по ворожих військових об’єктах на більші відстані. Про те, які можливості має українська армія, в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 вересня, розповів авіаційний експерт Костянтин Криволап.

“У нас зараз з’являються реактивні дрони, такі як “Паляниця”, які називають ще ракета-дрон. Вони завдають серйозної шкоди. Цей дрон уже випробуваний і переведений у стан серійного виробництва. Найближчим часом він має з’явитися в досить великих кількостях. Дальність його польоту — 700 км, він може нести близько 100 кг вибухівки, можливо, на перших етапах це буде 60-80 кг, а потім доопрацьовуватимуть”, — повідомив він.

Криволап зауважив, що не всі російські літаки встигатимуть злітати з аеродромів, коли по них наноситимуться удари такими дронами.

“У нас уже було п’ять або шість досить вдалих пусків “Нептунів” уже не як протикорабельних ракет, а вже у версії крилатої ракети, які вражали об’єкти на відстані 600-700 км. І думаю, що до 1 000 км його доопрацюють”, — сказав авіаційний експерт.

За його словами, в Україні розгорнуто серйозну програму.

“Є фінансування, є постанова Кабміну, є рішення нашого президента і Ставки. Асортимент у нас збільшується. І, я так думаю, що Умєров з Єрмаком поїхали до Вашингтона узгоджувати ось цей ось список ударів, виходячи саме з логіки. Визначаємо: ця ціль є військовою чи невійськовою, ми можемо її вражати чи не можемо вражати, чи не буде це обмежувати інтереси національної безпеки Америки? Ні? Тоді вирішуємо, чим ми будемо цю справу вражати — вашими засобами чи нашими засобами. І тут уже починаються, напевно, досить цікаві розмови з приводу того, хто і чим буде збивати. А наш асортимент, наше меню розширюється. Американське, на жаль, стоїть на місці”, — висловив думку Криволап.

Він вважає, що США не повинні розглядати питання, бити чи не бити їхніми ракетами вглиб території РФ, а давати цей дозвіл.

Читайте також: Перший досвід застосування датується груднем 2022-го: як Україна йшла до гібриду ракети та дрона, простежив Снєгирьов

Нагадаємо, питання застосування західної зброї по території РФ знову стало дуже актуальним на тлі Курської операції Сил оборони. Партнери України визнають, що вона має право і повинна захищатися. Ось тільки офіційного, закріпленого в документі, дозволу на вільне використання далекобійної західної зброї поки що немає.

Прямий ефір