На рахунку 13-ї бригади Нацгвардії України “Хартія” в Харківській області — знищені російські контрольно-спостережні пункти, техніка противника, склади з боєприпасами та піхота. Вони перебувають на цілодобовому чергуванні та тримають свою ділянку фронту, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
Обстріли російськими авіабомбами тут регулярні.
Зараз погодні умови в області різко погіршуються: вночі — заморозки на ґрунті, вдень — дощі. Для військовослужбовців це сигнал підготуватися до зимового маскування.
“Ось листя опадає. Взимку важко в тому плані, що підвезення, сліди, натоптиші — це, звичайно, видно добре”, — розповів військовослужбовець 13-ї бригади Нацгвардії України “Хартія” на позивний “Мах”.
Ще влітку ситуацію на цій ділянці фронту бійцям вдалося стабілізувати. Сотні разів росіяни безуспішно намагалися розбити українську оборону та зайняти нові позиції. Нині, зазначають солдати, відчувається, що частину своїх військ противник звідси перекинув у Курську область.
“Коли почалася операція в Курській області, багато звідси пішло аеророзвідки, літаків. Менше стало обстрілів КАБами, значно менше, аеророзвідки стало трохи менше”, — розповів військовослужбовець із позивним “Адвокат”.
Працюють бійці з російською трофейною гаубицею “Мста-Б”. Їм вона дісталася після вдало проведеної 2022 року Харківської операції. Артустановку називають “Маша”. Зброя хоч і стара, але точна.
“Пам’ятаю, там десь був їхній командно-спостережний пункт (КСП), то ми, казали, з двох ударів рознесли будинок просто вщент. І, до речі, так, таку саму вразили в суперників. Вирахували і на випередження теж знищили “Мсту”, — сказав військовослужбовець із позивним “Тренер”.
Розбивали нацгвардійці й танкові, штурмувальні колони. Кажуть, головне в їхній роботі — це прикривати піхоту на перших лініях оборони.
Бойові завдання в бійців з’являються в будь-який час доби, підготовка до їхнього виконання займає лічені секунди. Кількома пострілами нацгвардійці розібрали бліндажі противника. Після бойових завдань — маскування зброї та укриття.
Безпечно на таких позиціях ніколи не буває. Журналісти виїжджають, а бійці вже чекають на нові бойові завдання.
Читайте також: 48 разів окупанти намагалися прорвати українську оборону на Курахівському напрямку — ситуація на фронті