Армія РФ використовує ФАБ-500 для нанесення ударів по Харківській області — подробиці від Селезньова

ФАБ-500. Фото: gettyimages.co.uk

Російська армія 27 червня вперше вдарила по Харкову двома авіабомбами ФАБ-500 (радянська 500-кілограмова авіаційна бомба з фугасною боєголовкою, — ред.). У боротьбі з подібними ударами Україні допоможуть додаткові системи протиповітряної оборони (ППО) Patriot (“Петріот”) і дозвіл американських партнерів бити ракетами ATACMS по території РФ. Про це сьогодні, 28 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Владислав Селезньов.

“Крім ваги, там досить значна бойова частина. Можна говорити як мінімум про 200-кілограмову бойову частину. Глибина воронок, які вони залишають після свого використання, може сягати шість-вісім метрів, а в колі кількох десятків метрів знищується буквально все”, — сказав він.

Моніторингові ресурси фіксують активне використання ФАБ-500 російською армією, зазначив експерт.

“Наші моніторингові ресурси фіксують досить активне використання цього типу авіаційних боєприпасів, і це серйозний виклик. Адже ще недавно ми фіксували лише поодинокі факти застосування бомб більшого калібру. Здебільшого росіяни використовували керовані авіабомби вагою до 250 кг”, — розповів він.

Щонайменше дві батареї систем ППО Patriot допоможуть боротися з літаками, які несуть цей вид авіабомб.

“Знищувати авіабомби в польоті, коли вони вже відокремлюються від літака і рухаються до цілі, — вкрай складне завдання, яке під силу небагатьом системам протиповітряної та протиракетної оборони. А ось знищувати літаки, які запускають ці самокеровані бомби — це цілком реалізуємо. Для реалізації цієї місії нам необхідні додаткові системи протиповітряної оборони. Президент [України Володимир Зеленський] свого часу говорив про те, що необхідно щонайменше дві батареї системи ППО Patriot для того, щоб надійно захищати територію Харкова і Харківської області”, — пояснив Селезньов.

Він додав, що дозвіл американських партнерів бити по території Російської Федерації ракетами ATACMS також допоможе в боротьбі з ФАБ-500, адже Збройні сили України (ЗСУ) зможуть завдавати ударів по аеродромах, на яких базуються носії цих авіабомб.

“Плюс нам необхідні авіаційні сили та засоби для знищення цієї ж самої авіаційної техніки. Якщо ж на додачу до цих елементів ми отримаємо право і повноваження від наших американських партнерів використовувати ті ж самі балістичні ракети ATACMS для ураження території Російської Федерації на глибину до 300 км, — це буде просто прекрасна новина. Тому що багато оперативних аеродромів російської армії знаходяться на відстані 150-300 км від лінії бойового зіткнення. Сподіваюся, врешті-решт, що ми з часом отримаємо такий дозвіл. Це означає, що у противника серйозно зменшуються шанси на ефективні бойові роботи тих самих літаків-носіїв авіабомб”, — резюмував експерт.

Читайте також: Обстріли Харкова триватимуть, доки не будуть знищені російські аеродроми, — Коваленко

Прямий ефір