Армія РФ скидає авіабомби на свої ж міста — подробиці (ВІДЕО)

Будинок у Бєлгороді. Фото: Telegram/NEXTA Live

Російський бомбардувальник 12 травня скинув на територію Бєлгородської області ФАБ-500. За інформацією російських ЗМІ, снаряд упав у селищі Розумне Бєлгородського району просто на парковку між будинками. За попередньою інформацією, боєприпас не здетонував. Губернатор Бєлгородської області Гладков заявив, що всіх жителів прилеглих будинків евакуювали. Місцеві жителі писали, що впав не один снаряд, а два — з інтервалом у вісім годин, повідомляє FREEДОМ.

Того ж дня в Бєлгороді внаслідок вибуху обвалився під’їзд багатоквартирного житлового будинку. Експерти припустили — це могла бути невдала робота російської ППО або навіть теракт, організований ФСБ.

“На мою думку, це більше схоже саме на підрив, могли занести ФАБ у під’їзд та підірвати його. Зараз буде багато провокаційної інформації з боку Російської Федерації”, — сказав експерт у сфері авіації Анатолій Храпчинський.

Кремль в обваленні під’їзду багатоповерхівки традиційно звинуватив Україну. Як повідомив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко, нічого нового не трапилося — Москва, як і раніше, безпідставно звинувачує Київ, щоб виправдати війну Росії проти України.

“У них постійно, якщо щось по Бєлгороду падає, то це обов’язково українська РСЗВ. Але чомусь досі не було оприлюднено достатньо переконливих фотографій якихось уламків боєприпасів. Тому це з одного боку — поле для спотворення і маніпуляцій, з іншого — для приховування правди”, — сказав Коваленко.

Міжнародна група OSINT-аналітиків Conflict Intelligence Team вважає малоймовірною версію Міноборони Росії про те, що під’їзд багатоповерхівки в Бєлгороді зруйнував фрагмент збитої української ракети “Точка-У”. Аналітики вважають, що це був російський боєприпас й прилетів він з боку Воронежа: саме з цього боку вибуховою хвилею вибило вікна та пошкодило гаражі. 

“Вибухова хвиля йшла з північного сходу на південний захід, тобто наче в бік південного заходу прилетіла та вдарила. Ми допускаємо, що це могла бути зенітна ракета. Багато хто запитає, а де сліди осколків від зенітної ракети. Але їх можна зараз й не побачити, тому що руйнування великі, вони можуть бути під купою бетону. Тим паче зараз, коли розбори завалів закінчено, ці залишки просто ескалатором будуть згрібати, вантажити в КАМАЗ й відвозити”, — сказав засновник розслідувальної групи Conflict Intelligence Team Руслан Левієв.

Ще одна версія — це нештатне сходження ФАБ-250 або ФАБ-500. З огляду на те, що за даними Міноборони Великої Британії, тільки за березень-квітень 2024 року над Бєлгородською областю російська армія впустила два десятки боєприпасів, цей варіант теж не можна скидати з рахунків.

“Ці випадки вказують на тривалу неспроможність Росії успішно застосовувати боєприпаси за певними цілями. Такі помилки призводять до руйнівних і летальних наслідків для російського населення”, — йдеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії в соцмережі X.

“З огляду на певну старість російської техніки та значну кількість бойових вильотів, які здійснює російська авіація, не можна виключати доволі часті випадки, що стосуються не лише боєприпасів ФАБ, вони стосуються й ракет зокрема”, — сказав Коваленко.

Журналісти видання The Insider підрахували, що у 2024 році на території Бєлгородської області 39 разів фіксували позаштатні падіння російських авіаційних боєприпасів: 38 різних модифікацій ФАБ та однієї ракети Х-59. Щонайменше двічі фугасні авіабомби падали в Бєлгороді.

Читайте також: Під’їзд багатоквартирного будинку обвалився в Бєлгороді — що відомо про причини (ВІДЕО)

Прямий ефір