Армія РФ хоче перерізати трасу Покровськ — Костянтинівка: причини озвучив Коваленко

Александр Коваленко. Фото: vzglyad.az

На Покровському напрямку — дуже важка ситуація. Російські окупаційні війська продовжують тиснути на південному фланзі. Їх цікавить траса, якою йдуть поставки українській армії з Покровського на Костянтинівку. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Очевидно, для них [російських окупантів] є пріоритетом вийти на лівий берег річки Вовча і Карлівського водосховища. У такий спосіб вони забезпечать собі природний бар’єр, витіснивши Сили оборони України саме з цієї локації, і гарантують безпеку з південного флангу для просування трасою, яка веде на Покровськ. Однак їх зараз навряд чи цікавить саме по собі просування на Покровськ, їх більше цікавить рух на північний захід у напрямку Воздвиженки, і через Воздвиженку вони мають намір вийти і перерізати трасу 0504. Це та сама траса, яка є найзручнішою в питаннях матеріально-технічного забезпечення з Покровська на Костянтинівку і зокрема в Часів Яр”, — пояснює Коваленко.

Він зауважив, що під цю проблематику чіпляється наступальна кампанія російських окупаційних військ на Краматорський напрямок і безпосередньо Часів Яр, а надалі в планах армії РФ — просування на Костянтинівку.

“Їхньою основною метою є саме перерізання траси 0504, але щоб це зробити, росіянам необхідно сформувати південний фланг буфера безпеки. Там діють зараз найбільш боєздатні підрозділи, бригади, які ще в жовтні 2023 року були передислоковані зі складу групи військ “Центр”, це Лиманського напрямку, зі складу 2-ї загальновійськової армії, 41-ї загальновійськової армії, а також 90-ї танкової дивізії. Вони там оперують, практично нехтуючи жертвами серед свого особового складу”, — розповів оглядач.

Читайте також: Росіяни, незважаючи на великі втрати, намагаються просуватися вперед на Покровському напрямку, — Селезньов

Читайте також: Сили оборони України минулої доби знищили 1 080 російських окупантів, 2 танки, 18 бронемашин, 14 артилерійських систем, 8 безпілотників.

Прямий ефір