Ізраїльська армія поступово знищує тунелі на півночі сектор Гази — деталі від Пелліверта

Ізраїльський танк їде однією з вулиць міста Газа. Фото: newsroom.ap.org

Ізраїльська армія оборони (ЦАХАЛ) має оперативне просування на півночі сектор Гази та поступово знищує тунелі терористів ХАМАС, які продовжують обстріли Ізраїлю. Про це сьогодні, 18 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів ізраїльський політолог Михайло Пелліверт.

“Головна фаза нинішньої військової операції — звільнення заручників, важливішого зараз нічого немає. В Ізраїлі складна емоційна ситуація, тому що 240 осіб, яких утримує ХАМАС, вона торкнулася буквально всіх. Тому всі оперативні плани пов’язані насамперед із цим”, — сказав він. 

Пелліверт також зазначив, що поблизу лікарні “Аль-Шіфа” на півночі, у місті Газа, ізраїльська армія виявила тіла заручників.

“Військова цензура в Ізраїлі поки що не дозволяє говорити про точну цифру ізраїльських заручників, які, мабуть, там утримувалися, а пізніше загинули. Але, на жаль, їх досить багато. Інформацію про це буде поширено і зрозуміло найближчими днями після того, як тіла буде ідентифіковано”, — повідомив він. 

За його словами, за останні два тижні армія Ізраїлю встановила контроль над північною частиною сектор Гази. 

“Більшість жителів, палестинців, пішли на південь, а ЦАХАЛ поступово знищує всі тунелі, все те підземне місто Гази, яке існує, існувало на півночі. У цьому сенсі є оперативне просування. Але, на жаль, з півдня ХАМАС ще має змогу обстрілювати ізраїльські міста, не тільки міста, які межують із сектор Гази, а й центр країни, який був обстріляний вчора. Однак у будь-якому разі можна вже говорити, що можливість ХАМАСу погрожувати обстрілами істотно знизилася — на 90%”, — підсумував Михайло Пелліверт.

Читайте також: Заручники стали останнім інструментом тиску в руках ХАМАСу, — ізраїльський політолог

Нагадаємо, як заявив начальник Генерального штабу ЦАХАЛ Херці Ха-Леві, ізраїльські військові близькі до знищення інфраструктури ХАМАС на півночі сектора Гази. Армія оборони Ізраїлю продовжуватиме свою діяльність у секторі Гази, поки буде така необхідність. А міністр оборони Ізраїлю заявив, що ЦАХАЛ починає нову фазу наземної операції в Газі. Галант не розкрив жодних подробиць, а лише сказав, що операція триває і проводиться чітко, вибірково, але дуже і дуже рішуче.

Прямий ефір