Президент Росії Володимир Путін став найнепопулярнішим лідером у світі. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного американською організацією Pew Research Center. За даними опитування, опублікованого 22 червня, у 18 країнах світу дев’ять із десяти респондентів виступили із засудженням його політики, інформує UA.
На думку громадського діяча Миколи Полозова, на низький рейтинг російського президента вплинула війна в Україні.
“Звичайно ж, це пов’язано з російським вторгненням в Україну. Тими звірствами, які скоїли російські військові в Бучі, Ірпені, інших містах. Знищення Маріуполя… Звичайно ж, це світ вразило”, — вважає громадський діяч.
Рейтинг Путіна у світі не завжди був на такому рівні, але за останні роки стабільно знижувався, зазначають експерти. Наприклад, у Німеччині його діяльність, як і раніше, схвалюють 14% респондентів. А серед німецької молоді цей показник ще вищий — 22%.
Ставлення європейців до Путіна пов’язане з їхніми політичними поглядами, констатують експерти. Ті, хто підтримує праві популістські партії у своїй країні, з більшою ймовірністю будуть впевнені в правильності дій російського президента.
Протягом 20 років правління Путіна до його міжнародного іміджу вкладалися великі гроші, заявляють експерти. Також на Кремль працює значна агентура в західних країнах.
“Ми знаємо, що йому симпатизують лідери деяких партій, наприклад, партія Ле Пен, уряд Орбана та низка інших. Німеччина, в принципі, пов’язана з Росією економічними зв’язками та залежністю від постачання енергоносіїв. І, звичайно ж, ця політика м’якої сили, в тому через позиціювання якогось образу російського лідера, що залучило якусь кількість людей до фігури Путіна”, — зазначив Микола Полозов.
Найбільший рейтинг Путіна — в самій Росії. За даними центру вивчення громадської думки, на кінець травня його діяльність на посаді президента схвалювали 78,5% населення. Експерти пояснюють це тим, що в Росії вже давно не проводяться незалежні соцдослідження. Але попри це, є певна частина населення, яка підтримує політику Путіна, в тому числі розв’язану війну в Україні.
“Традиційно Путін, Кремль спираються на небагатих людей, переважно старшого віку. Вони проживають у невеликих містах, це так званий глибинний народ, який, в принципі, небагато жив, можна сказати бідно. І будь-які подачки від держави він сприймає з якоюсь подякою”, — пояснив Микола Полозов.
Змінилося у світі й ставлення до Росії в цілому. Наприклад, у 18 країнах 85% опитаних висловили негативну думку про Російську Федерацію, більшість заявила при цьому, що ставиться до Росії “дуже негативно”. Найбільше ставлення до країни погіршилося в Італії, Греції та Польщі.
Читайте також: