На авіабазі ВПС США в Німеччині “Рамштайн” відбулося 15-те засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч була присвячена підтримці країни у створенні “надійних і боєздатних бойових сил у довгостроковій перспективі”, про що заявив міністр оборони США Ллойд Остін. Співпраця України та її союзників продовжується, розширюється. І вже можна говорити про антипутінську коаліцію під назвою “Рамштайн”, як про таку, що відбулася і дає змогу з упевненістю планувати бойові дії ЗСУ на наступні кампанії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 20 вересня, озвучив військовий експерт Сергій Грабський.
Коментуючи підсумки зустрічі у форматі “Рамштайн”, експерт наголосив, що співпраця України з союзниками розширюється в плані спектру поставок озброєнь.
“Це вже 15-та зустріч і в цьому є дуже позитивний момент, тому що ми говоримо про коаліцію країн, які повністю підтримують Україну в її діях. Таким чином вони розширюють співпрацю з Україною і спектр поставок озброєнь, бойової техніки”, — зазначив Грабський.
Водночас він звернув увагу, що є необхідність уточнити деякі позиції, оскільки існують певні різночитання в питанні отримання далекобійних ракет.
“Якщо ми говоримо саме про зміну концепції бою, то нам потрібні будуть далекобійні ракети”, — уточнив Грабський.
Важливо, за його словами, і те, що всі розуміють необхідність поставок боєприпасів для України, особливо артилерійських, мінометних, для зенітно-ракетних комплексів, які насамперед забезпечують потреби оборони.
Також у союзників є розуміння того, що Україні потрібно постачати засоби протимінного захисту, розмінування, доповнив гість ефіру.
“Тобто співпраця триває, розширюється. Ми вже можемо говорити про антипутінську коаліцію “Рамштайн” як про таку, що відбулася і дозволяє нам з упевненістю планувати бойові дії на наступні кампанії”, — акцентував Грабський.
Він також прокоментував постачання ЗСУ американських танків Abrams (“Абрамс”), які очікуються у вересні. Експерт наголосив, що використовувати цю техніку потрібно в певних умовах і тільки так, як вирішить вище військове керівництво.
“Танки вже давно готувалися до відправлення, і ми очікуємо їхнього прибуття в Україну до другої половини вересня щонайменше — буквально днями. Але потрібно розуміти таке: використовувати їх на полі бою потрібно в певний момент — коли будуть створені передумови для справді оперативного успіху, після прориву оборони супротивника і отримання можливості здійснювати масштабні маневри. Тільки в цьому випадку. Кидати танки проти окопів, проти укріплених позицій на даний момент у нинішніх умовах операції, яку ведуть Сили оборони України, безглуздо. Як вони будуть застосовуватися і коли, вирішуватиме наше військове керівництво”, — резюмував експерт.
Читайте також: Бронетехніка та Abrams для України: підсумки “Рамштайн-15” (ВІДЕО)
Нагадаємо, 19 вересня відбулося 15-те засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. Було проведено продуктивні зустрічі та зроблено кілька нових оголошень про підтримку з боку партнерів України з різних країн.