Український захисник, ветеран Роман Кашпур професійним спортом ніколи не займався, але у квітні 2023 року вперше подолав марафон у Лондоні. Тепер планує пробігти всі шість марафонів. У найближчих планах — забіг морської піхоти США, потім, за тиждень, і нью-йоркський марафон, повідомляє FREEДОМ.
За словами Романа, готувався до марафону всього 3 місяці.
“У мене був розрахунок, що я буду більше йти, ніж бігати. Але так вийшло, що я 40 км пробіг, 2 км пройшов. І, власне, ідея марафонів — бігу — ця марафонська атмосфера настільки надихала, що я хочу підкорити всі 6 світових марафонів”, — поділився він.
Цього разу Роман кинув собі більший виклик — 29 жовтня у Вашингтоні планує пробігти марафон морської піхоти США, а за 7 днів — 5 листопада — візьме участь у нью-йоркському марафоні.
“Мені говорили, що розрив у 7 днів між двома марафонами — це дуже важко, ти не відновишся. Я кажу, що, давайте я подумаю. Думав я довго — секунд 10, напевно. Передзвонюю і кажу: “Я подумав, буду бігти два марафони”. Це буде не просто мотивувати людей, хлопців тяжкопоранених, а підтвердженням того, що дійсно життя без ноги не обмежується нічим, не зупиняється. Починається з нового аркуша і все”, — сказав чоловік.
Це нелегке випробування для Романа, адже він не паралімпієць, а, як сам каже, ветеран російсько-української війни, який зміг подолати обмеження у своїй голові, і в такий спосіб намагається довести світові, що ампутація — не вирок, протез — не обмеження, а група інвалідності — це всього лише запис на папері.
“Я себе налаштовував, що так як раніше, жити більше ніколи не буду. Не в плані обмежень, а в плані того, що просто ходити на протезі я не буду. Я бігатиму, стрибатиму, і вестиму активніший спосіб життя, ніж раніше. Саме біг тому, що, знаєте, по-перше, це круто. По-друге, це хардкордно. І по-третє, це точно на 100% я можу акцентувати на те, що в мене немає кінцівки”, — розповів ветеран.
Своїм вчинком Роман хоче підтримати кожного, хто має травми або втратив кінцівку. А також допомогти зібрати 35 тис. дол. на протезування 25-річному військовослужбовцю Юрію, який у січні цього року дістав серйозні поранення від ворожого вогню під час виконання бойового завдання. Тоді загинули троє його побратимів, Юрій вижив. Він втратив праве око, руку, зазнав дефекту носа та обличчя.
“Потрібне протезування ока та руки. Але на око спочатку треба вставити кістку, усунути кістковий дефект. Це дуже складна операція, і в нас таких операцій не роблять. Але буде місія американців у листопаді, і вони готові за це взятися”, — повідомив військовослужбовець ЗСУ.
До війни Юрій був будівельником. Звик заробляти руками. Мріє, щоб протез хоча б частково замінив йому кінцівку.
“На протезування руки потрібен 1 млн 580 тис. А держава покриває тільки 380 тис. А на протезування ока і відновлення статичного вигляду поки не знаю. Я писав у різні приватні клініки, одна клініка за кордоном відповіла. Потрібно було десь 30 тис. євро”, — каже воїн.
“Коли втрачаєш, спотикаєшся на цьому лезі, і падаєш на лівий бік, і втрачаєш. На правий бік — виграєш. Тому, власне, я от допомагаю, або принаймні намагаюся робити все, щоб люди обирали правильний бік. Тобто на тому, що життя не закінчується, протез — це не обмеження”, — поділився Роман Кашпур.
Зазначимо, що, за попередніми підрахунками благодійної організації Hope Foundation, понад 200 тис. українців під час війни дістали важкі поранення. Десята частина з них пережили ампутацію.
Читайте також: Пройшов “Азовсталь”, Оленівку і повернувся в стрій: історія прикордонника з Маріуполя (ВІДЕО)
Нагадаємо, український військовослужбовець Володимир Рудковський дістав тяжке поранення під час боїв на Запорізькому напрямку. Під час евакуації побратима потрапив під обстріл противника. Уламком снаряда йому відірвало половину стопи. Після двох операцій та протезування боєць перебуває на реабілітації у Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN. Вчитися знову ходити його мотивує новонароджена донька, заради захисту якої він і пішов на фронт добровольцем.