Американські сенатори розуміють, що законопроєкт про виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню потрібно ухвалити — думка

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

Процедурне рішення про подальший розгляд законопроєкту про виділення додаткової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню ухвалила верхня палата Конгресу США. За розгляд за скороченою процедурою пакета допомоги на 95 млрд дол., у якому для України передбачено 61 млрд, проголосували 67 сенаторів (необхідно було мінімум 60 голосів). Тепер сенатори мають обговорити офіційний документ, після чого його буде винесено на підсумкове голосування в Сенаті. Кількість сенаторів, які підтримали законопроєкт, підтверджує, що вони усвідомлюють важливість цього пакета допомоги. Про це сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політологиня-американістка Олександра Філіпенко.

“Це дуже важливе рішення. Нам не варто применшувати його значення. Проголосували 67 сенаторів “за”. Це дуже великий показник. Вони ухвалили рішення про те, що будуть далі його обговорювати. Зараз обговорюються поправки. Той факт, що 67 сенаторів проголосували “за” — це дуже великий показник”, — сказала вона.

Варто зазначити, що закон ще має пройти підсумкове голосування в Сенаті й отримати схвалення Палати представників.

“Найімовірніше, підсумкове голосування Сенату відбудеться завтра в другій половині дня, оскільки [лідер більшості Сенату США] Чак Шумер сказав про те, що він залишає всіх на вихідні й усім потрібно буде попрацювати, потрібно буде розглядати ці поправки. Це свідчить про те, що американські конгресмени й американські сенатори розуміють, що насправді цей пакет потрібно ухвалити. Той факт, що проголосувало “за” так багато сенаторів, говорить про те, що, загалом, є велика ймовірність його проходження і далі потрапляння до Палати представників”, — пояснила політологиня.

Навіть якщо Сенат ухвалить закон, документ має бути схвалений Палатою представників, у якій більшість місць посідають республіканці, що може цьому завадити, зазначила Філіпенко.

“Далі потрібно буде відправитися цьому законопроєкту до Палати представників, де Майк Джонсон, голова Палати представників, уже говорив про те, що він буде всіляко ставити палиці в колеса і не давати його ухвалити. В інтересах правого крила Республіканської партії не ухвалювати цей законопроєкт. Але в будь-якому разі зараз, якщо він пройде з такою більшістю в Сенаті, якщо буде знову 67 — 65 голосів, то це буде великий тиск на Палату представників, які повинні будуть проголосувати”, — резюмувала вона.

Читайте також: Допомога Україні від США: Сенат зробив крок до ухвалення пакета

Прямий ефір