Американська допомога Україні у 2025 році: які кроки зробить Білий дім (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Білий дім має намір звернутися до Конгресу з проханням про виділення додаткової допомоги Україні на 2025 рік, повідомив радник президента Сполучених Штатів із національної безпеки Джейк Салліван. Вашингтон найближчим часом посилить підтримку Києва, запевнив державний секретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу (НАТО) Марком Рютте, інформує FREEДОМ.

Лише два місяці залишилося до закінчення терміну повноважень президента США Джо Байдена. Підтримка України була одним із ключових завдань його адміністрації. На зустрічі з новообраним президентом Дональдом Трампом у Білому домі 13 листопада Джо Байден зазначив, що очікує плавного переходу влади в січні, наголосивши, що підтримка України відповідає інтересам національної безпеки Сполучених Штатів. 

“Президент Байден підтвердив свою думку, що постійна підтримка Сполученими Штатами України відповідає нашим інтересам національної безпеки. Оскільки сильна Європа, стабільна Європа, яка протистоїть агресорам і диктаторам, дає відсіч їхній агресії і є життєво важливою для того, щоб ми не опинилися втягнутими безпосередньо у війну, що, вочевидь, уже двічі траплялося у XX столітті на європейському континенті”, — заявив радник президента США з національної безпеки Салліван.

Вашингтон планує виділити Україні 6 мільярдів доларів до інавгурації Дональда Трампа, пише Politico. Ці кошти підуть на закупівлю озброєння для Сил оборони України.  

13 листопада держсекретар США Ентоні Блінкен обговорив із главою українського зовнішньополітичного відомства Андрієм Сибігою зміцнення обороноздатності України. Адміністрація Джо Байдена продовжуватиме зміцнювати НАТО та нарощувати допомогу Україні, запевнив Блінкен.

“Оскільки ми працюємо над тим, щоб забезпечити Україну всім необхідним для ефективної самооборони, Сполучені Штати продовжують нарощувати темпи. Ми обіцяли й нещодавно виділили ще 8 мільярдів доларів допомоги для забезпечення безпеки України. Це було у вересні. Ще майже пів мільярда доларів — лише кілька тижнів тому, і президент Байден прагне зробити так, щоб кожен долар, який є в нашому розпорядженні, був виплачений від цього моменту до 20 січня”, — запевнив держсекретар США Блінкен.

“Росія використовує іранські безпілотники та північнокорейські війська для нападу на Україну. Натомість вона надає допомогу цим режимам. Ось як ця війна підриває безпеку в Південно-Східній Азії та на Близькому Сході. Оборона України не може бути відкладена на потім і чекати. Щодня Росія обстрілює нашу найважливішу інфраструктуру — енергетику, порти, лікарні та школи”, — наголосив міністр закордонних справ України Сибіга.

США з моменту затвердження Конгресом додаткового фінансування для України у квітні 2024 року вже передали Україні 83% обіцяних боєприпасів, повідомили в Пентагоні. Йдеться про артилерійські снаряди калібру 155 мм, ракети для систем HIMARS, боєприпаси до систем Patriot і NASAMS.  

“Ми сконцентровані на поточній ситуації та на частому спілкуванні з нашими українськими колегами. Щоб переконатися, що в них є все необхідне для захисту від російської агресії. Зі свого боку, ми продовжуємо забезпечувати Україну всім необхідним щодо допомоги у сфері безпеки. Ми продовжимо консультуватися з нашими союзниками та партнерами щодо подальших кроків”, — заявив прессекретар Міністерства оборони США Пет Райдер.

За інформацією журналістів Politico, у Сенаті, як і раніше, зберігається значна підтримка щодо продовження допомоги Україні, зокрема серед республіканців. 

Так, конгресмен-республіканець Роджер Вікер, ймовірно, стане наступним головою Комітету Сенату зі збройних сил. 

У жовтні Роджер Вікер надіслав Джо Байдену лист із закликом прискорити постачання озброєння для України, а днями заявив, що Вашингтон має надати Україні, Тайваню та Ізраїлю все необхідне, щоб не відправляти потім на допомогу американських солдатів. На його думку, Білий дім має посилити тиск як на Росію, так і на Китай. У Вашингтона просто немає часу на зволікання.

Читайте також: Санкції роблять своє: російський “Арктик СПГ-2” фактично припинив скраплення природного газу (ВІДЕО)

Прямий ефір