Росія будує залізницю, щоб з’єднати РФ з окупованими територіями України. Це може становити серйозну проблему, вважає керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, повідомляє FREEДОМ.
За задумом Кремля, залізниця має з’єднати Ростов-на-Дону та Таганрог з окупованими російською армією Маріуполем, Бердянськом, Мелітополем, Джанкоєм, Донецьком та Волновахою. На урочистостях з нагоди річниці окупації Росією Криму Володимир Путін прозвітував про завершення першого етапу робіт. За інформацією Міністерства оборони Великої Британії, 60 км залізниці будували близько восьми місяців. Кремлю життєво необхідно налагодити транспортування вантажів військового призначення, пояснюють експерти.
“Намагаються зараз створити паралельну залізницю, тому що основні потоки, особливо військової амуніції, йдуть залізницею. Російська армія тільки так може рухатися. Плечі дуже великі — до 500 км. Від Ростова або з Тамані до Роботиного, або Кринок на лівому березі Дніпра — для них цю відстань можна покрити лише за допомогою залізничної дороги. Розуміючи, що Керченський (Кримський) міст буде виведений з ладу, вони намагаються збудувати другу гілку”, — сказав військовий експерт Роман Світан.
Єдина артерія, яка з’єднує окупований російською армією Крим із Росією, — Керченський міст. Він перебуває під постійною загрозою атак Сил оборони України. Це значною мірою ускладнює транспортування техніки та боєприпасів.
“Наразі Кримський міст пошкоджено. Він на 100% не використовується. У разі будь-якої повітряної тривоги він припиняє свою роботу. Тому було ухвалено рішення — потрібно робити залізницю і вона зменшить потенційні загрози, які можуть бути для Кримського мосту. Навіть якщо теоретично його буде знищено, є залізниця, яка забезпечить підвезення продуктів, снарядів, техніки, амуніції з Російської Федерації до Криму”, — пояснив військовий аналітик, співробітник Служби безпеки України (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
Залізницю Кремль має намір використати й для того, щоб спробувати зробити окупований Російською Федерацією Крим рентабельним, вважають експерти. Або, як мінімум, створити пропагандистську картинку турботи росіян про окуповані території. За інформацією Центру національного спротиву Сил спеціальних операцій Збройних сил України (ЗСУ), Путін провів нараду з представниками окупаційних адміністрацій. На ній обговорювали створення нових курортів та розвиток туризму. На думку експертів Центру національного спротиву, заклик російського диктатора розвивати яхтинг на окупованій території свідчить про відсутність реального сприйняття ситуації.
“З огляду на те, що Кремль поспішно будує автомагістраль і залізничну лінію вздовж узбережжя Азовського моря, можна припустити, що такі курорти будуть “зоною відпочинку” хіба що для окупаційних військ та працівників окупаційних адміністрацій та колаборантів… Такими заявами та діями окупанти намагаються запевнити працівників окупаційних адміністрацій, колаборантів та росіян, які мають намір оселитися на тимчасово окупованих територіях, що проблеми з їхньою безпекою зрештою будуть вирішені”, — із публікації Центру національного спротиву.
За інформацією Центру національного спротиву, до 2026 року Москва планує провести тотальну паспортизацію на окупованих Росією територіях України. Загарбники створюють такі умови, що життя на окупованих територіях без російського паспорта стає критично складним. Попри це, рівень паспортизації залишається низьким.
Читайте також: Дефіцит бензину і брак кадрів: як погіршується економічна ситуація в Росії (ВІДЕО)