Дефіцит бензину і брак кадрів: як погіршується економічна ситуація в Росії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Російській Федерації тривають проблеми на ринку бензину. Щоб уникнути дефіциту, країна-агресор наростила імпорт палива з Білорусі. Втім, експерти вважають, що підвищення цін все ж не уникнути. Ще одна проблема в Росії — гостра нестача кадрів. І ситуація на російському ринку праці може лише погіршитися у зв’язку з новою хвилею мобілізації, інформує FREEДОМ.

Удари безпілотників по російських нафтопереробних заводах (НПЗ) серйозно вплинули на ринок бензину.

“У мене є джерела в нафтовій галузі Росії. Вони мені кажуть, умовно, що в половині випадків із тих відомих ударів, які завдавали, — там дуже серйозні проблеми з обладнанням. Складських варіантів немає, такі установки ніхто на складах не тримає, вони досить унікальні, і що їх треба робити, а робити теж питання — де?” — розповідає економіст Володимир Мілов.

Порівняно з кінцем лютого, тижневі обсяги виробництва бензину знизилися приблизно на 150 тис. тонн, тобто впали на 17%.

Поки проблему намагаються вирішити, імпортуючи паливо з Білорусі, економісти прогнозують, – скоро і звичайні громадяни Росії можуть відчути зростання цін на бензин.

За даними аналітиків ринку, в деяких містах Росії його вартість поки незначно, але вже поповзла вгору. Повідомляють, що ознаками цього є зростаючі ціни на біржі та заборона на експорт бензину з Росії.

“Якщо згадувати 2023 рік, то теж спочатку всі говорили: “Та добре, ціни ніяк не рухаються, все нормально, все добре, ніяких змін немає”. А потім почалася криза, і довелося терміново вживати екстрених заходів. Така ж ситуація зараз дозріває, поки не рушили ціни на роздрібні, але є друга категорія — це біржові ціни. Біржа побачила проблеми і там оптові ціни вже пішли вгору на 13-15%, наскільки я знаю. Тож далі воно буде ретрансльоване в роздрібні”, — зазначає російський економіст Ігор Ліпсиц.

У Росії після псевдовиборів прискорилися темпи як річної, так і тижневої інфляції. Економісти підрахували, що товари в супермаркетах за три роки подорожчали на 200%.

“Реально видно, що збувається, що ми обговорювали: починають дорожчати всі інші товари базово-споживчі. Раніше це було 1-2% з початку року, тепер переходить у 5-6-7%. М’ясо підтягнулося, молоко, сіль, горілка, ліки… Я не став тут усі позиції включати, але ліки дуже сильно теж дорожчають”, — наголошує Мілов.

Економісти констатують — Росія кинула всі сили на військове виробництво, а в інших галузях зростання немає. Ще однією гострою проблемою став дефіцит кадрів, що визнають навіть офіційні особи країни-агресора.

“Серйозним обмеженням для подальшого зростання виробництва залишається дефіцит кадрів, — безробіття в січні впало до 2,7% із сезонним коригуванням. Напруженість на ринку праці відновила зростання. За опитуваннями підприємств найбільше погіршення ситуації з кадрами в металургії, фармацевтиці, хімічній промисловості та видобутку”, — заявила глава Центрального банку Росії Ельвіра Набіулліна.

У багатьох ЗМІ з’явилися повідомлення, що на повномасштабну війну проти України російський диктатор має намір мобілізувати 300 тис. осіб.

Економічний експерт Володимир Мілов вважає, що в такому разі російські ринки втратять близько мільйона кваліфікованих працівників.

Загалом майже половина підприємств заявляють про дефіцит кадрів. Одна з найскладніших ситуацій — у логістичній галузі. У регіонах Росії не вистачає водіїв.

До того ж, додатковим ударом для російського ринку праці став масовий виїзд з країни мігрантів з Центральної Азії після теракту в Підмосков’ї — слідом за яким російські силовики стали проводити масові етнічні чистки.

Читайте також: Атака БпЛА на Татарстан: удар дронами вразив найбільший НПЗ та підприємство зі збирання “Шахедів” (ВІДЕО)

Прямий ефір