Активність РФ в Азові: про використання ворогом акваторії розповів експерт

Азовське море. Фото: gettyimages.com

Активність росіян в Азовському морі була цілком очікуваною. Розуміючи, що вони не можуть застосовувати сили ані зі східної частини Чорного моря, ані з західної, вони тепер використовують і для перевезення військових вантажів, і для бойових завдань Азов. Глибина моря дозволяє ходити там і військовим кораблям, і танкерам, і балкерам, і контейнеровозам. Трафік з Азовського моря до Чорного і на вихід зараз дуже активний. Про це розповів керівник воєнних програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук в ефірі телеканалу FREEДOM.

“Розуміючи, що вони не можуть застосувати сили ані зі східної частини Чорного моря, ані з західної, росіяни пішли на розумний хід. Для охорони Кримського (Керченського) мосту було створено велике угруповання сил та засобів, що ускладнює його ураження. А Кримський міст іде впоперек Керченської протоки. Фактично, захищаючи Кримський міст, вони захищають із моря акваторію Азовського моря, оточеного окупованою територією з усіх боків”, — пояснює він.

Таким чином, як каже Лакійчук, росіяни вважають, що захистили в Азові й військові, й вантажні кораблі.

“На початку місяця низку кораблів було перекинуто туди, у тому числі малі ракетні кораблі — носії “Калібрів”, та великі десантні кораблі Балтійського та Чорноморського флоту. Вочевидь, задля заходів бойової підготовки. Але це говорить про те, що вони можуть використати тепер внутрішній азовський маршрут для перевезення великими десантними кораблями вантажів безпосередньо від Тамані, Темрюка, Єйська до наших портів окупованих Бердянська і Маріуполя. Це — мінус. Щодо застосування малих ракетних кораблів, вони вже продемонстрували, що вони звідти завдають ударів. Там, до речі, є певна перевага: Азов ближче до цілей на території України, принаймні кілометрів на 100-150″, — пояснює керівник військових програм.

Водночас він вважає, що захищеність російських кораблів в Азові таки умовна.

“Росіяни не враховують того, що не лише морським шляхом можна до них дістатися, і відплата чекає. Перший корабель, знищений під час цієї війни, потоплений Силами оборони України, був не крейсер “Москва”. Це був великий десантний корабель “Саратов” у порту Бердянська. Два інші великі десантні кораблі були серйозно пошкоджені. Тоді цього удару було завдано “Точкою У” — нашою балістичною ракетою. Окрім балістики, окрім ATACMS, ми маємо і крилаті ракети, це і Storm Shadow/SCALP, це наш легендарний “Нептун”. Нехай чекають”, — заявив Павло Лакійчук.

Читайте також: “Сірий” флот РФ вивозить награбоване із захоплених портів Азова — деталі від спікера ВМС ЗСУ

Раніше повідомлялося, що Росія перевела частину своїх кораблів до Азовського моря, оскільки вважає акваторію безпечнішою.

Прямий ефір