Російська розвідка має мережу агентів для проведення так званих активних заходів — інформаційних кампаній, інфільтрації у політичні сили тощо. Вона активно використовувалася донедавна, доки їй не почали перекривати фінансування. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Олександр Мусієнко.
Він зазначив, що ця частина роботи російських спецслужб за кордоном спирається на радянські традиції.
“Радянський Союз проводив відповідну роботу не лише розвідувальну, а й так звану підривну діяльність, діяли цілі терористичні групи. У Європі такі були щонайменше у Німеччині, в Італії. Це — “червоні бригади”, це ті, хто був причетний до ліворадикальних угруповань і здійснювали теракти, тобто займалися екстремістською підривною діяльністю. Зрозуміло, що вони фінансувалися, їм надавалося озброєння тощо. Мета була цілком зрозуміла. Її переслідував Радянський Союз у холодній війні — підрив союзників США та діяльності НАТО. Це все не в таких великих обсягах, але перекочувало до російської розвідки та використовувалося дуже активно”, — коментує Мусієнко.
Складнощі у російських спецслужб у проведенні активних заходів стали, на думку Мусієнка, виникати, коли на Заході почали закривати лазівки для їхнього фінансування.
“Нещодавно авторитетні американські ЗМІ робили розслідування і показали, що близько 300 млн дол. за останні кілька років Росія або перераховувала на банківські рахунки, або передавала готівкою в різні країни світу агентам свого впливу: проросійським політикам, проросійським силам, громадським організаціям тощо. Вся їхня діяльність зводилася банально до підкупів. Шукали тих, кому потрібні гроші, просто платили й таким чином намагалися діяти”, — зазначає гість ефіру.
На його думку, це одна з головних відмінностей російських спецслужб від радянських, які намагалися залучати агентів впливу, зокрема на основі ідеології. Інструментами розвідки РФ стали гроші та компромат.
Читайте також: Найсильніший удар по російській агентурній мережі у сучасній історії — подробиці (ВІДЕО)