Агресивна пропаганда “русского мира” перекинулася на країни Балканського півострова, — Шимкевич

Зображення сербського (ліворуч) і російського гербів у Белграді (Сербія), весна 2023 року. Фото: ap.org

Країни Балканського півострова стають потенційним полігоном для майбутніх військових конфліктів, і російська пропаганда нарощує напругу в регіоні. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла кандидат історичних наук, експерт Аналітичного центру балканських досліджень Катерина Шимкевич. 

“Про те, що Західні Балкани будуть полігоном майбутніх війн, постійно говорять не тільки українські експерти, але вже й західні — балканські, американські експерти. І говорити, що там немає агресії, не можна, агресія Росії проти місцевих урядів, які підтримують проєвропейські та атлантичні прагнення, триває”, — сказала вона.

Експерт зазначила, що у зв’язку з активною діяльністю Москви на Балканському півострові відбувається посилення Північноатлантичного альянсу (НАТО), особливо в Боснії та Косово.

“Росія продовжить інформаційну агресію, тому що вона не тільки почалася, а триває вже кілька років. На жаль, Європейський Союз і НАТО тільки останніми місяцями стали більш активно реагувати на подібні загрози. Це пов’язано не з конфліктом між Сербією і Косово, а пов’язано як із проросійською риторикою, яка лунає з вуст Мілорада Додіка”, — пояснила Шимкевич. 

За її словами, здебільшого Кремль використовує риторику про зближення з православними країнами, стверджуючи, що Європа перебуває в занепаді.

“Проблема Боснії і Герцеговини, Сербії, Чорногорії та Македонії полягає в значному впливі російських фондів і організацій, що фінансуються Росією. Нещодавно проведена в Боснії та Республіці Сербській конференція, організована фондом “Горчакова”, під назвою “Балканський діалог”, ставила акцент на єдності “русского мира” і “сербского мира”. Необхідно протистояти такій агресії, проте Путін бачить відсутність реакції на подібні дії. Отже, подібні конференції триватимуть, посилюючи інформаційну агресію в Боснії та загалом на Західних Балканах”, — розповіла Катерина Шимкевич.

Читайте також: Балкани як наступна мета Кремля: навіщо Путіну нова війна в колишній Югославії

Прямий ефір