Агентура Росії проникла в усі міжнародні організації, ЗМІ та партії, — експерт

Ілюстрація: gettyimages.com

Росія використовує демократію європейських країн у своїх корисливих цілях. Ще з часів СРСР їй вдалося впровадити безліч агентів у всі міжнародні організації, засоби масової інформації (ЗМІ) та політичні партії. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Іван Варченко.

“Росія використовує демократію як слабкість, і як кожен тоталітарний режим, вона шукає для себе вигоди в тому, що демократичні країни сповідують свободу слова, свободу для громадян, свободу пересування та багато інших свобод, які прописані в конституціях кожної європейської держави”, — сказав він.

За словами експерта, як і будь-який злочинець, Москва намагається використовувати порядність і чесність демократичних країн у своїх корисливих цілях.

“Це — традиція з часів СРСР, оскільки там не було жодних інших ідеалів та ідей, окрім ідеї світової революції… Усе — в інтересах партії або окремої істоти, але тільки не ті цінності, які дають змогу людині відчувати себе людиною. І, звичайно ж, вони постаралися впродовж тривалого часу для того, щоб усі сильні структури поставити собі на службу”, — розповів він.

Варченко наголосив, що російська агентура присутня в ООН, МОК, ЮНЕСКО, МАГАТЕ та багатьох інших організаціях, а також в іноземних ЗМІ та політичних партіях.

“ЄС намагається бути сильнішим, ніж тоталітарні амбіції, там однозначно знайдуть способи обмежити діяльність будь-якої агентури. Тобто ті громадяни, які працюватимуть на Росію, будуть позбавлені можливості використовувати демократичні платформи для здійснення свого згубного впливу на країни Заходу. Але, на жаль, процес не настільки швидкий, як нам би хотілося, й час від часу “роги й копита” російської агентури стають видні”, — підсумував Іван Варченко.

Читайте також: Число жертв у Харкові зросло до семи — рятувальники ліквідовують наслідки російського удару (ФОТО, ВІДЕО)

Раніше політолог Дмитро Стратієвський зазначив, що небезпеку російського шпигунства усвідомили далеко не всі країни Європи, що дає змогу агентам країни-агресора активно вести підривну діяльність.

Прямий ефір