Російські школи завжди були інститутом максимально організованим і максимально державним. Саме російські школи є ядром з підрахунку голосів на виборах, а зараз працювати в освітньому закладі і не займатися пропагандою дуже складно. Про це сьогодні, 4 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.
За його словами, люди, які працюють у школах, складали та складають більшість у виборчих комісіях виборчих і відповідали завжди за масові фальсифікації.
“Це була завжди досить жорстка вертикаль. Винятки тут теж були, звичайно. Часто в школах працювали пристойні люди, які не брали участі в цих історіях. Коли почалася війна, залишалися люди, які не приймали і не приймають спущені згори ідеологічні установки. Адміністративний тиск у російських школах високий і, природно, пропагандистські риторики, які спускаються зараз згори, максимально в цьому сенсі жорсткі й максимально безальтернативні”, — зауважив Левченко.
Він повідомив, що чиновники, які спускають настанови в школи, не мають жодного ідеологічного навантаження, а просто виконують вказівки згори.
“Ті вчителі, які не згодні, будуть справді тихо саботувати, будуть чинити опір, як можуть. Але виживати в такому середовищі зараз досить складно. Я знаю особисто кілька вчителів, які продовжують працювати в російських школах, але вони справді намагаються максимально ігнорувати і максимально ніби виходити з цього”, — заявив заступник редактора “Верстки”.
Левченко додав, що вчителям дуже складно вести якусь альтернативну дискусію, оскільки вони постійно перебувають під загрозою доносу з боку учнів, батьків школярів і своїх колег.
Читайте також: Доноси, провокації в тюрмах і адміністративні штрафи — нові факти репресій путінського режиму (ВІДЕО)
Нагадаємо, російських вчителів разом з учнями змушують брати участь у мілітаристських акціях. Викладачі навіть роздають повістки до військкоматів.