Останнє слово у наданні Україні права бити американською зброєю по об’єктах на території Росії — за президентом США Джо Байденом. Саме він займає найобережнішу позицію, проте певний прогрес, схоже, є. Такою думкою поділився директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Я думаю, що адміністрація Байдена наблизилася, можливо, на кілька кроків до такого рішення, але рішення ще немає. Я гадаю, там триває дискусія. Ми бачимо відлуння цієї дискусії та повідомлення про те, що державний секретар Блінкен підтримує начебто таке рішення, зокрема, за підсумками його візиту до Києва. Але насправді все-таки немає ясності, чи погодиться сам президент Байден ухвалити таке рішення, тому що особисто він ухвалює все-таки ключові рішення, а він є найбільш обережною людиною адміністрації”, — коментує він.
Водночас гість ефіру вважає, що з погляду здорового глузду таке рішення має бути ухвалене. Додатковим обґрунтуванням став наступ росіян на Харківському напрямку.
“Якщо за кордоном накопичуються російські війська, які готуються до чергового наступу на Україну, то начебто логічно дозволити Україні бити по цих військах. Це все-таки захист, це не напад, це загалом захист проти тих, хто нападає на територію України”, — констатує директор Центру міжнародних досліджень.
Він наголосив: це ж стосується й питання збиття російських ракет над Україною західними союзниками.
“Президент Зеленський в інтерв’ю The New York Times чітко сказав, що це захист, ми ж обороняємося від ракет, які летять на нашу територію. Ми не нападаємо на російську територію. У ракетах немає російського персоналу. Чому власне Захід відмовляється збивати ці ракети на території України? Тобто загалом Україна просто просить дозволити їй захищатися більш ефективно, використовуючи при цьому західну зброю”, — аргументував Володимир Дубовик.
Читайте також: Заборона зв’язує українцям руки: у Конгресі США зростає підтримка зняття табу на удари американською зброєю по території РФ (ВІДЕО)
Нагадаємо, політолог Ігор Чаленко сказав, що наразі між союзниками точаться активні дискусії щодо того, чи варто Україні давати дозвіл на використання закордонної зброї по території РФ.
Читайте також: Питання тижнів, а не місяців: як та чому США можуть дати Україні добро на удари американською зброєю по території РФ, розповів Мусієнко